Vyberte si pod stromček praktických pomocníkov

Vianoce nemusia byť nutne spojené len s drobnosťami, ale aj s praktickými vecami, ktoré budeme využívať niekoľko rokov.

Obdarúvavate sa na Vianoce veľkými darmi, alebo ste skôr zástancami tých menších? Občas nie je na škodu siahnuť aj po väčších daroch, ktoré môže využívať celá rodina. Prinášame vám niekoľko tipov, s ktorými budete mať úspech.

Robotický vysávač POWERBotSamsung
Značiek robotických vysávačov je na trhu neúrekom, ale len Samsung POWERBot s označením VR7000 a VR9300 majú reálny sací výkon. V prípade druhého menovaného je to až 40 W, čo sa s konkurenciou nedá ani porovnať. Každodenné upratovanie tak budete mať pevne v rukách a to doslova. Prostredníctvom mobil nej aplikácie Smart Home zo smartfónu alebo iného mobilného zariadenia môžete vysávač spustiť, zastaviť, naplánovať pravidelné časy upratovania a skontrolovať históriu upratovania. Zároveň máte k dispozícii aj diaľkové ovládanie, s ktorým ho nasmerujte na presne určené miesto. Odporúčaná cena je od 549 eur.

 

Tyčový vysávačSamsung
Rovnako, ako v prípade robotického vysávača, aj Samsung POWER Stick má neprekonateľný konštantný sací výkon priamo na motorickej turbo kefe 10 alebo 30 W. Navyše, jeho subtílne telo pôsobí už na prvý pohľad futuristicky a skrýva niekoľko technológií, ktoré uľahčujú manipuláciu s vysávačom a samotné vysávanie. Bol navrhnutý ako 2 vysávače v jednom zariadení – hodí sa pre miestnosti s veľkými podlahami a v priebehu chvíľky ho môžete premeniť na praktický ručný vysávač na čistenie menších plôch, čalúnenia alebo nábytku. Oba druhy vysávačov nielen kvalitne a rýchlo povysávajú, ale aj ich samotné čistenie nádoby na nečistoty a rotačnej kefy je veľmi jednoduché. Odporúčaná cena je 269 eur.

 

Televízor, ktorý zabaví všetkýchSamsung
So Samsung QLED TV sa zabavia všetci členovia domácnosti. Dokáže zobraziť až 100% objem farieb, výnimočnú hĺbku a neuveriteľne výrazný kontrast. Prepojenie s ďalšími zariadeniami zabezpečí tzv. neviditeľný kábel, ktorý rieši problém s množstvom nevzhľadných káblov pripojených k televízoru. Tie dokážete zároveň ovládať len jedným diaľkovým ovládačom od televízora. Ak vám nevyhovuje dodaný stojan, môžete využiť  ďalšie dva dizajnové, alebo montáž na stenu s bezmedzerovým držiakom, ktorého inštaláciu zvládne mužské osadenstvo už za 15 minút. Ideálnym je napríklad model Samsung QE55Q7F s rovnou obrazovkou. Odporúčaná cena je 1 899 eur.

 

Nositeľná elektronika
Športovým nadšencom urobí radosť náramok Samsung Gear Fit2 Pro alebo inteligentné hodinky Samsung Gear Sport. Obe zariadenia sú odolné voči vode a vhodné aj na meranie plaveckých temp. Sú vybavené farebným dotykovým displejom, ktorý zobrazí všetky dôležité a pre šport potrebné informácie, a meračom srdcového tepu. Zároveň dokážu motivovať k lepším výkonom. Odporúčaná maloobchodná cena hodiniek Gear Sport je 349 € a športového náramku Gear Fit2 Pro 229 €.