Vyberáme: Jednorazové batérie vs. nabíjacie batérie

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com

V domácnosti sa zvŕtame rýchlo a prakticky. Keď ide o veľa, nie je čas nazerať na detaily, ale na výkon a využitie. Tak postupujeme aj pri používaní batérií pre bežné domáce spotrebiče. Ešte ste nerozlúštili dilemu nabíjacích verzus jednorazových batérií? Dnes prekonáme aj to!

 

Nabíjacie uľahčujú chod domácnosti

Čo každý druhý spotrebič, to nutné použitie batérií. Tie sa ale rýchlo vybíjajú a je nepraktické zakaždým kupovať a vymieňať nové. Ako prvé nás teda zaujmú finančné úspory, ktoré sa vzťahujú aj na klasické spotrebné aaa batérie. V prípade, že si potrpíte na značky, tak tento svoj postoj zaujmite pre viac ako len módu. Týka sa to rovnako každodenného používania batérií, kvalitných a pritom lacných Duracell, Varta, Panasonic atď.

Najlepšie nabíjateľné batérie vykazujú výdrž v stovkách až v tisíckach cyklov. Používame ich za stabilného výkonu, ktorý sa v žiadnej fáze používania nemení na kolísavý. Zároveň vybitie batérií nijako neohrozuje spotrebič. Jednoducho prestane pracovať. Nemení svoju funkčnosť a nie je nutný ani opätovný reštart. Stačí použiť nabíjačku na batérie. Vo vylepšenom inteligentnom prevedení dokážu rozpoznať, nabíjať a súčasne zobrazovať nabíjací prúd. V podstate nie je nutné porozumieť ani parametrom napätia, úplne si vystačíte so zreteľnou kapacitou nabíjania.

 

Bulvárnym plátkom neveríme ani pri nabíjateľných batériách

Ako každý nový tovar, tak aj tento sprevádzajú nepravdivé mýty o batériách. Na začiatok potrebujeme širší prehľad pre rozlíšenie faktov od neprávd. Najčastejšie sa diskutuje o spôsobe nabíjania, dĺžke a o frekvencii. Pri nabíjateľných jednoducho neexistuje časovo náročné a škodlivé nabíjanie.

Po dosiahnutí plnej kapacity sa batéria ďalej nenabíja, prúd využíva už len na minimum. Prúd na minimum, ale maximum ohľadu na kvalitu života. Preto mnohé z týchto batérií získavajú prívlastok ekologické a recyklovateľné.

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com