Vstúpte do nového roka s krásnou a zdravou pleťou. Stačí nasledovať tieto jednoduché kroky!

Krásna, svieža a predovšetkým zdravá pleť je snom každej ženy. A vôbec nezáleží na veku! Preto vstúpte do Nového Roka s predsavzatím, že jej venujete pozornosť minimálne v týchto 3 kľúčových krokoch.

 

Dôkladné čistenie
Alfou a omegou úspechu je dôkladne odlíčená a vyčistená pleť. Je to krok, ktorý za žiadnych okolností nevynechávajte! Nielen večer, ale aj ráno je nutné zbaviť pleť nečistôt. A ak si myslíte, že ráno stačí pleť opláchnuť vodou, ste na veľkom omyle. Počas spánku sa na pleti ukladajú nečistoty, ktoré vedú k zlému stavu pokožky, upchávajú póry a spôsobujú, že sa na pleti tvoria čierne bodky a akné. Preto je odličovanie najdôležitejším krokom v starostlivosti o pleť. Pri odličovaní samozrejme platí, že výber kozmetiky treba podriadiť typu a stavu pokožky. Na problémovú pleť sú vhodné čistiace gély, toniká a micelárne vody, ktoré obsahujú protizápalové a antibakteriálne látky. Naopak, vyhnite sa pleťovým vodám s vysokým obsahom alkoholu, pretože môžu zhoršiť stav vašej pleti tým, že ju príliš vysušia. Po dôkladnom odlíčení pleť hydratujte vhodným krémom. Pleť vám do poriadku dajú najmä krémy s prírodnými zložkami, obsahujúce výťažky z liečivých bylín a minerálov. Vďaka hydratácií pleť omladne a výsledkom bude na dotyk jemná a zdravá pokožka.

 

Exfoliácia pleti
Verte, že pravidelné a šetrné používanie peelingových produktov, dokáže s pleťou zázraky. Exfoliačné produkty odstraňujú odumreté bunky, vyhladzujú pokožku, otvárajú póry a pripravujú pleť na lepšie absorbovanie výživných látok.

Navyše, exfoliácia stimuluje aj tvorbu kolagénu a tak je po ňom pokožka prekrvená, pružná a minimalizuje sa tvorba nevzhľadných čiernych bodiek a vyrážok. Uvoľňuje upchaté póry a tak pokožke pravidelným používaním peelingu zabezpečíte lepší úžitok z olejov, sér a krémov. V tomto prípade však opatrne. Všetkého veľa škodí a nesprávne postupy môžu so sebou priniesť prílišné odmastenie či podráždenie pokožky, ale aj narušenie jej pH.

Peeling pleti doprajte 1× až 2× za týždeň a podľahnite dokonale hladkej pleti.

 

Zbavte sa starej kozmetiky
Tak ako je raz za čas dôležitá reorganizácia šatníka, je dôležité podobný postup vykonať aj vo vašej kozmetickej taštičke.
Či sa vám to páči, alebo nie, je potrebné aby ste zo svojej kúpeľne a kozmetickej taštičky vyhodili všetky produkty nielen po záruke, ale aj tie, ktoré už dlhšiu dobu nepoužívate. Zbytočne vám zaberajú miesto na poličkách a verte, že sa k ich používaniu už určite nevrátite. Hovoríme najmä o krémoch, ktoré vám už po krátkom používaní tak úplne nesadli, o poloprázdnych fľaštičkách so sérami, starých rúžoch či polámaných očných tieňoch. Najideálnejším postupom je vytvorenie troch kôpok. V prvej kôpke si ponechajte nové produkty, ktoré určite budete používať, v druhej produkty, ktoré sú nové len vám z nejakého dôvodu nesadli alebo ich napriek všetkému nepoužívate. Tie si ešte nájdu svoje využitie, môžete ich poprípade darovať sestre, mame alebo kamarátke. No a tretia, posledná kôpka, by mala obsahovať staré či vypoužívané produkty, ktoré bez mihnutia oka vyhoďte do koša.

Nezabúdajte, že sa po tomto novoročnom upratovaní vo vašej kozmetickej taštičke musíte pustiť aj do produktov, ktoré ste si v nej ponechali. Napríklad také ceruzky na oči treba orezať a zbaviť sa častí, ktoré pravidelne prichádzajú do kontaktu s očami. Odstránite tým veľa baktérií a ochránite si tak vaše oči. Aj vaše štetce potrebujú dôkladné čistenie. Ideálne je, ak ich vyperiete so šampónom bez silikónov. Špinavé štetce totiž spôsobujú akné a zanášajú póry. Preto ich čistite podľa intenzity používania aspoň raz za týždeň.

Aj napriek všetkému nerady mrháte vecami a nechcete aby vaše kozmetické produkty skončili v odpade?

Niektoré vybrané zahraničné spoločnosti ponúkajú možnosť vrátiť prázdne kozmetické obaly naspäť do predajne a zaručujú ich opätovné využitie v priemysle, čím šetria životné prostredie. Ak sa vám tento spôsob recyklácie pozdáva viac, Informujte sa na webovej stránke vašej obľúbenej značky, či má tento program tiež.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Ziaja, BiOrganica.sk, BeautySecret.sk