Všetko podstatné Reserved Lookbook na jar 2021

Kľúčové trendy jari 2021, všetky príťažlivé vzory a farby sezóny, strihy a detaily, ktoré vynovia každý šatník. To všetko obsahuje Lookbook Reserved, ktorý vyfotografovalo duo Frankiewicz & Rożniata. Na fotografiách hviezdia brazílska modelka Barbara Valente a nemecká modelka Berit Heitmann. Obe modelky patria k takzvaným novým topmodelkám, ktoré berú móla po celom svete útokom a zároveň reprezentujú univerzálnu a prírodnú krásu. Tu, v silnom slnečnom svetle, predstavujú v skratke odvážnu, ale ľahko interpretovateľnú kolekciu aktuálnych trendov.

Výrazné fotografie sa zameriavajú na ženskú moc a pozitívne emócie. Rok 2021 je v móde plný extrémov. Moderné objemné strihy spĺňajú diskrétne odkazy na štýl prelomu storočia známy ako Y2K, pričom nové technológie sa kombinujú s remeselnou zručnosťou. Inovatívne recyklované materiály a háčkované väzby, štruktúrované textílie a hladký lesk tu fungujú bok po boku. Lookbook RESERVED dokazuje, že aj vzdialené trendy je možné spojiť a vytvoriť harmonický celok.

Jar v Reserved je odvážnou kombináciou pastelov s nápadnými potlačami, vrátane veľkých
grafických kvetov, batikovaných vzorov, alebo čiernobieleho pepita. Je tiež zaujímavá svojím romantickým štýlom, s veľkými goliermi zdobenými výšivkami alebo malým riasením, roztomilými šatami s nazberanými rukávmi alebo volánovými topmi. Uprostred toho všetkého nájdete nový minimalizmus. Skromné, jednoduché formy, vyjadrené v neobvyklých proporciách a charakteristických farbách (napríklad pistáciovej, olivovej, oranžovej alebo vanilkovej), prešívané, skladané, doplnené kontrastnými gombíkmi. Ako celok pôsobia dobre, ale zďaleka nepripomínajú štandardné kostýmy: šaty sú spárované s košeľou v rovnakej ružovej farbe a krátka hranatá bunda s mini sukňou. Vzhľad je doplnený modernými doplnkami ako sú: topánky s pätou na remienok, flip-flopy na opätku, svetlé čižmy alebo vysoké čižmy s hrubou podrážkou, clutch kabelka z prešívaného alebo pokrčeného materiálu prípadne kabelka s krátkou rúčkou. A k tomu všetkému – obrovské slnečné okuliare – odkaz na 80. roky.
Jarná kolekcia RESERVED 2021 je dostupná online na na www.reserved.com

Zdroj: Bohuš M.