Vráťte svojej tvári úsmev vďaka žiarivo bielym zubom

Zdroj obrázka:Aleksandr Rybalko/Shutterstock.com

Nie je nič krajšie, ako keď vašu tvár a celé telo zdobí nádherný a prirodzený úsmev. Žiadny šperk s drahokamom, moderný strih šiat a kvalitná látka nedokážu zapôsobiť na vaše okolie tak ako príjemný úsmev. Žiaľ, viacerí z nás dôvod na radosť stratili. Príčinou však nie sú iba náročné podmienky na život, ale aj zubná sklovina, ktorá sa sfarbila do žlta. Napriek tomu, že zdravé zuby nie sú od prírody prirodzene čisto biele, v spoločnosti sa cítime oveľa lepšie, ak nám silné zafarbenie zubnej skloviny nebráni sa usmievať.

 

Spôsoby, ako to vyriešiť, sú viaceré. O bielenie zubov sa postará dobrý zubár, rovnako profesionálne a prirodzene však môžete obnoviť prirodzenú farbu zubnej skloviny aj v pohodlí domova.

Poobzerajte sa po kuchyni

To, že je možné zuby zosvetliť rôznym obsahom kuchyne, je dobre známe už niekoľko rokov. V minulosti boli možností ľudí obmedzené, preto hľadali pomoc v prostredí, ktoré bolo dostupné, prirodzené a bezplatné. Často však za sebou takéto kroky zanechávali obrovské stopy s následkami.

Typickým príkladom je veľmi často na bielenie zubov prezentované používanie jedlej sódy, ktoré sa ale pri nekontrolovanej aplikácii končí krvácaním ďasien. Naopak, na bezpečné, jednoduché a dostupné spôsoby domáceho bielenia zubov sa používa:

  • šalvia;
  • citrón ;
  • peroxid vodíka;
  • kokosový olej;
  • kurkuma;
  • a aktívne uhlie.

Samozrejme, aj použitie týchto vecí z kuchyne by malo byť kontrolované. Napríklad taká kyselina citrónová môže v nadmernom množstve zubnej sklovine uškodiť a spôsobiť jej erodovanie a znehodnotenie. Mnohé sa ale pre svoje pozitívne účinky dokonca používajú aj v profesionálnej kozmetike.

Prostriedky na profesionálne bielenie zubov v domácom prostredí

Ak to chcete skúsiť ešte rýchlejšou a profesionálnejšou cestou, na viditeľné bielenie zubov v domácom prostredí je možné využiť aj niektoré špeciálne kozmetické produkty. Tieto metódy bielenia sú vo väčšine prípadov založené na výhodách bieliacich pásikov, ktoré sa jednoducho aplikujú, ešte lepšie pôsobia a zaručujú trvalé výsledky.

Na pásikoch je aplikovaný špeciálny gél s obsahom aktívnych bieliacich zložiek, ktoré sa využívajú aj v profesionálnej sfére. Viditeľné bielenie je možné dosiahnuť už po prvom použití. Vždy je samozrejme lepšie, ak zosvetlenie zubnej skloviny podporíte aj pravidelnou hygienou v podobe používania zubnej kefky, pasty a dôkladného čistenia medzizubných priestorov.

Zdroj obrázka:Aleksandr Rybalko/Shutterstock.com