Vogue World 2024 v Paríži: Výnimočná show plná hviezd a módy

Paríž usporiadal 23. júna na ikonickom námestí Place Vendôme ohromujúcu udalosť, ktorá oslávila 100 rokov módy a športu. Tretí ročník Vogue World je úchvatná show, ktorá spája módu a šport . Tento ročník bol špeciálny tým, že predznamenal začiatok Paris Haute Couture týždňa módy a bol úzko prepojený s blížiacimi sa Olympijskými hrami v Paríži​. V hľadisku aj na samotnej show nechýbali významné hviezdy a samozrejme ani červený koberec.

 

Módne Outfity a Show

Outfity prezentované na tejto udalosti boli kombináciou histórie a súčasnosti francúzskej módy. Dizajnéri ako Simon Porte Jacquemus, Olivier Rousteing a Marine Serre predstavili svoje najnovšie kolekcie, ktoré boli inšpirované rôznymi dekádami francúzskeho štýlu 20. rokov až po súčasnosť. Módne prehliadky dopĺňali živé vystúpenia, ktoré pridávali na dramatickosti celého podujatia​.

Tento prestížny módny event sa stal prehliadkou najlepších módnych momentov, kde sa predviedli svetoznámi dizajnéri a celebrity. Pred samotnou show sa na červenom koberci pred hotelom Ritz objavili mnohé hviezdy v úchvatných outfitoch.

Speváčka Katy Perry v rafinovane vystrihnutých šatách

Zaujímavosti a Vrcholy Eventu

Jedným z najvýznamnejších momentov bola účasť svetovo uznávaného choreografa Parris Goebel, ktorý pripravil umelecký a choreografický program. Makeup design viedla ikonická Dame Pat McGrath, zatiaľ čo moderovanie livestreamu mala na starosti známa modelka a herečka Cara Delevingne​ .

Modelka Kendall Jenner (vľavo) a talianska modelka Mariacarla Boscono (tretia fotka vľavo)

Modelka a herečka Cara Delevingne v Balmain pruhovanom kostýme a v šatách Jean Paul Gaultier by Simone Rocha

Fotografka Ellen von Unwerth a dizajnér Jeremy Scott (ex dizajnér Moschino, vľavo) a dizajnér Jean Paul Gaultier

23-ročná americká modelka, youtuberka, influencerka Emma Chamberlain v sexi modeli Rick Owens a herec Jared Leto (na foto vľavo)

Brazílska modelka Isabeli Fontana a americká modelka Gigi Hadid

Udalosť sa nesústredila iba na módu, ale aj na filantropiu. Časť výnosov z predaja lístkov bola venovaná organizácii Secours Populaire, ktorá podporuje mladých športovcov z nízkopríjmových rodín vo Francúzsku, čím im poskytuje prístup k potrebnému športovému vybaveniu​.

Herečka Diane Kruger v modeli Niny Ricci a herečka Eva Longoria v šatách Alexandre Vauthier

Šéfka magazínu Vogue , Anna Wintour s dizajnérkou módneho domu Dior- Maria Grazia Chiuri (v kaki trenčkote)

Vogue World 2024 ponúkol jedinečný pohľad na to, ako móda môže spojiť ľudí a podporiť dôležité spoločenské iniciatívy, pričom zároveň priniesol nevídaný zážitok a oslávil krásu a kreativitu francúzskej módy​.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com
Obrázky: Vogue, getty images