Virginia Buberníková: Nenechám sa vtiahnuť do osídiel bulváru

Keď sme sa stretli na bratislavskej superstar party netušila, že o štyri dni už nebude mútiť vody súťaže. Diváci ju esemeskami vyradili a porota jej to tiež riadne osladila. Skúsila si aj silu bulváru, keď bola obvinená, že vo vile kradne jedlo, za čo sa jej neskôr kolegovia ospravedlnili. Vnučka skvelého futbalistu Titusa Buberníka neušla pozornosti médií, nie je žiadnou šedou myškou do počtu.  Od začiatku sa rozoberalo jej nevšedné meno, rovnako ako exotický výzor, či dokonca sexuálna orientácia. Gia – ako ju oslovujú priatelia – je zhovorčivá 18 ročná Bratislavčanka, ktorá sa vypadnutiu aj trochu potešila. Sama už má pocit, že je tam príliš veľa dobrých spevákov, respektíve lepších ako ona.

 

Ako sa dnes máš?

Skvelý deň. Užívame si stretnutia s ľuďmi, fanúšikmi, šoubiznisom.

 

Kto ťa prihlásil do súťaže?

Prihlásila ma kamarátka.

 

Poplakala si si kvôli článkom, ktoré o tebe vyšli?

Priznám sa, že ma prekvapil záujem médií konkrétne o moju osobu a témy, ktoré sa v súvislosti so mnou rozoberajú. Nie je to vždy len dobré, ale hovorím si, budem silná, povznesiem sa,  nenechám sa vtiahnuť do osídiel bulváru a hlavne nedovolím, aby mi to ubližovalo.

 

Ako sa to dá? Máš len 18 rokov, si mladá, v šoubiznise pomerne neskúsená?

Silu si dopĺňam a upevňujem čítaním kníh. Čítam šamanské učenie, ezoterické záležitosti, duchovnú literatúru, ktorá pomáha neielen psychike mojej, ale mali by sa tomu venovať aj ostatní. Bolo by menej zla.

 

Kto ťa k tomuto priviedol?

Kamarátka, ktorá ma prihlásila do Superstar (smiech).  Je to človek, ktorý pre mňa robí len to najlepšie.

 

Ako správna mladá baba, na čom ulietavaš?

Minule som spomenula, že na  kabelkách. Ale ako nás tu skvele obliekajú stylisti do súťaže na prenosy, asi to prehodnotím a preorientujem sa na šaty (smiech).

 

Vždy si sa rada  pekne obliekala?

Samozrejme, ale nie vždy si človek môže dovoliť to čo sa mu páči, čo by chcel vlastniť. Nedá sa vždy kúpiť si to najlepšie a najkrajšie. Ale teraz budem robiť všetko, aby som si mohla dovoliť obohacovať môj šatník. Teda všetko v rámci noriem (smiech).

 

Čo študuješ?
Odbornú  školu na gastronómiu, skôr zamerané na čašníctvo, ale nesmierne ma baví aj variť.

 

Najobľúbenejšie jedlo?
Ryža, keď je správne uvarená, lebo nie vždy sa to každému podarí. K nej sójové mäso so zeleninou. Dusené.

 

Takže tvoj recept na skvelú ryžu?

Pri varení ryže je dôležité množstvo vody,  v ktorom ju varíme. Ja dávam pohár ryže a pohár a pol vody. Prisolím, kto nesolí, nemusí, podľa chuti.  Pokrievku nedvíhať, kým nie je hotová, preto je výhodná sklenená pokrievka, cez ktorú uvidíte dierky, čo sa vytvoria na povrchu a vtedy je ryža  zaručene hotová a dobrá.

 

Si zamilovaná?

Zamilovaná? Mám nejaké lásky z minulosti, ktoré sú uschované v mojom srdiečku, hlboko… Ale momentálne nie.

 

Ako spoznáš, že ťa chalan nechce len preto, že si teraz populárna, ale že je to z jeho strany naozaj?

Mám na ľudí celkom dobrý nos a jedna moja  – neviem, či chyba alebo plus – nepripúšťam si ľudí príliš blízko. Trvá mi, kým sa otvorím, som dosť opatrná.

 

Čo myslíš, ako sa bude tvoj život vyvíjať po skončení súťaže, respektíve po vypadnutí?

Snažím sa neuvažovať nad tým. Nie je dobré príliš sa upnúť na plány,   a potom prežívať sklamania, že to nevyšlo. Keď budem mať z niečoho dobrý pocit, že toto by som mala urobiť, urobím to.  Všetko je o šťastí, o ľuďoch. Spievať chcem, ale nemám techniku, potrebujem sa veľa, veľa učiť, takže určite si nájdem dobrú učiteľku alebo učiteľa.

 

Napriek tomu si išla do súťaže, nebála si sa, že kat Habera, ti bude dávať do tela…

Paradoxne Habera mi nikdy nebol vo svojich vyjadreniach nesympatický, skôr naopak. Keď som pozerala aj predchádzajúce ročníky, veľakrát som s ním súhlasila. Počujem sama seba, takže jeho kritika je pre mňa absolútne na mieste, keď zaspievam zle, má ma posunúť, čo kde vylepšiť, nie, aby som sa na neho hnevala. Má skvelý sluch.

 

FOTO: Peter Varga