Viktor Vincze: Som sprchovo-autový spevák

Redaktor spravodajstva Markízy dokáže riadne prekvapiť. Po serióznej tvári, na ktorú sa už tretí rok takmer denne pozeráme vo vážnych reportážach hlavne zo sveta slovenskej politiky, sa nám Viktor Vincze už prvú marcovú nedeľu predstaví ako šoumen a čo nečakal ani sám – ako spevák. Nová šou a televíznych obrazovkách ponúkne premeny známych slovenských osobností na niekoho úplne iného a  pri tej príležitosti sme vyspovedali spravodajcu Viktora Vinczeho, ktorý sa predstaví v úlohe speváka.

Človek sa pri vašich reportážach neubráni otázke, prečo taký mladý šikovný ambiciózny chlapec si vybral práve politiku…
(Úsmev). Baví ma to. Rád konfrontujem ľudí, ktorí majú možnosť ovládať veci v tejto krajine a myslím, že to baví všetkých mojich kolegov.

Veríte tomu, že politikom ide o blaho národa a nielen zabezpečiť seba a svoje rodiny?
Nekategorizoval by som to len politikov, rovnako ako v každom povolaní sa nájdu aj čierne ovce, ale aj veľa pracovitých, poctivých a slušných ľudí.

Prekvapujúco sa televíznym divákom predstavíte v speváckej šou Tvoja tvár znie povedome, čo znamená, že budete spievať. Vaša prvá reakcia, keď vás oslovili?
Veľké počudovanie a otázka s výkričníkom – na toto ste ako prišli?! So spievaním pred publikom mám nulové, naozaj nulové skúsenosti. I keď ako 12-ročný, s ešte nezmutovaným hlasom, som robil Petra Pana v ochotníckom divadle v rodnej Šali, ale odvtedy nič. No tvorcovia relácie vo mne vidia potenciál šoumena. Pritom som vyslovene autovo-sprchový spevák a nespievam ani pred vlastnou priateľkou! Pociťujem obrovský rešpekt.

Trénujete už doma?
Spievam si rôzne pesničky, napríklad od Lady Gaga, ale je to skôr o cvičeniach, aby som sa roztrénoval a prispôsobil ho spievaniu. Speváci si čím ďalej tým viac získavajú môj obdiv, pretože napríklad prepínanie hlasu, to je pre mňa španielska dedina (úsmev). Prísť pred to kvantum ľudí, spojiť spievanie naživo, choreografiu, trafiť sa do hudby – no toto je fakt výzva v mojej krátkej televíznej kariére.

Predpokladám, že táto šou je dôvodom, prečo sa s vami musíme rozlúčiť v relácii Reflex?
Bolo by toho veľa na mňa fyzicky, ale aj na divákov, by ma videli všade, takže diváci si mierne odo mňa oddýchnu, ale ja oddychovať nebudem (smiech).

Skončili ste štúdium práva…
Áno, som Mgr. A teraz píšem rigoróznu prácu a verím, že jedného dňa v tomto roku sa zo mňa stane doktor práv – JUDr. Právo ma nesmierne baví a snažím sa aspoň súkromne byť s ním v kontakte, pretože pracovne mi to časovo príliš nevychádza.

Spevák, skladateľ a autor muzikálov Janek Ledecký je tiež vyštudovaný právnik, ale návrat k tomuto povolaniu by považoval za životnú prehru. Aké plány s právom máte vy?
Ľudia možno majú predstavy o práve, že je to svet veľmi vzdialený, ale dotýka sa každého človeka na našej planéte. Pritom ak niekto k nemu „pričuchne“ ako ja, zistí, že je to svet čarovný, možno nie pre každého, ale pre mňa určite a nerád by som sa ho vzdal. Verím, že sa mi to podarí spojiť s mojou prácou, ktorú tiež mám rád.

Spomenuli ste priateľku, ktorá nie je na očiach ako vy, prezradíte nám čo robí?
Personalistku a podľa jej šéfov je veľmi šikovná a komunikatívna,  preto aj naše debaty niekedy vyústia do konfrontácií, ale nie že by sme sa tri dni nerozprávali. Preskákali sme obdobie svárov i tvrdohlavosti, ale dnes už vieme ustúpiť a priznať, že pravdu môže mať aj ten druhý.

Čoskoro získate druhý titul, máte skvelú prácu, kde vidíte rodinu, deti?
A som pripravený aj hneď, aj keď priateľka sa ešte chce povenovať práci, ale myslím, že je to „na polospadnutie“. Nič sa neplánuje, kto vie čo prinesú nasledujúce dni, noci….

Pripravila Anna Olvecká