Viete ako sa nalíčiť?

Ak sa nie ste spokojná s proporciami tváre, pomocou líčidiel – púdru, mejkapu i korektoru si šikovne vymodelujete krajšie JA. Vo svete líčidiel je možné takmer všetko.

 

Samozrejme, v rámci možností. No vysoké čelo, bacuľatá tvár, malé oči či úzke pery viac nebudú problém. Hrou tieňov a svetla dokážete nemožné. Práve na kozmetických pomocníkov prisahajú známi vizážisti, ktorí aj z nedokonalých celebrít urobili hviezdy červeného koberca. Kontúrovaním potlačíte nedostatky a vyzdvihnete prednosti.

Bacuľatá tvár
Potrebujeme podkladovú bázu pod mejkap, transparentný púder, rozjasňovací mejkap v troch farebných tónoch. Začnite podkladovou bázou, na tú naneste mejkap. Väčšiu pozornosť venujte oblastí líc. Na miesto lícnych kostí, ktoré chcete vyzdvihnúť, naneste hubkou alebo štetcom tmavší mejkap, ktorý oblasť zvýrazní. Pod ňu mejkap o odtieň bledší ako je váš zvyčajný. Nad lícne kosti môžete naniesť rozjasňovač, podobne  do stredu čela, na chrbát nosu a do jamky na brade. Nezabudnite tmavším mejkapom zvýrazniť aj kontúry sánky, hrá dôležitú úlohu. Tvár zafixujte transparentným púdrom.

Rada pre vás: Tmavší odtieň aplikujte na miesta, ktoré chcete potlačiť – pod lícne kosti, na bočné strany nosa, sánku alebo krk – a  svetlé odtiene na miesta, ktoré chcete zvýrazniť. Väčšinou je to oblasť pod očami, stred nosa, čela a brady či kútiky úst.

Široký/veľký nos
Nos potrápil už nejednu. Avšak, je riešenie, ako ho opticky zúžiť. Pri líčení vždy použite mejkap, pripravte si aj púder a mejkap tmavší o dva odtiene a bledý korektor. Nos nalíčte  štandardne, no zastavte sa pri jeho chrbte. Na ňom nakreslite korektorom zvislú bledú čiaru a rozmažte ju dostratena. Steny nosu nalíčte tmavším mejkapom a zafixujte púdrom. Po stranách tmavším, no chrbát nosa je najlepšie zafixovať bezfarebným púdrom, ktorý sa prispôsobí odtieňu vašej pokožky.

Vysoké čelo
Výrazne pomôže, ak do oblasti, kde začínajú vlasy a končí čelo, nanesiete matný, tmavý mejkap, ktorý opatrne rozotriete dostratena a zafixujete púdrom.

Úzke/malé pery
Nie je tajomstvo, že ženy túžia po plných a zmyselných perách. Kontúrovacia ceruzka pomôže. Vyberajte o odtieň tmavšiu farbu ako majú pery. Orámujte ich opatrne, a nevybočujte nad pery, pôsobili by ste komicky. Ako výplň použite rúž, ktorý korešponduje s kontúrovacou ceruzkou, do stredu pier naneste svetlejší, ktorý ich opticky zväčší. Skvelé riešenie sú matné rúže v kombinácii s ceruzkou na pery.

Malé oči
Oči môžete opticky zväčšiť bielou očnou ceruzkou, ktorú nanesiete do kútika oka, rovnako ňou nakreslíte vnútornú očnú linku. Mnohé tento trik už zvládli.

Autor: -aka-