Viete čo je to hipstery štýl?

Hipstery je životný postoj, ktorý zachvátil mladých ľudí. To ako sa obliekame o nás o našich postojoch dokáže veľa napovedať a tak nečudo, že aj hipstery sa stalo jedným zo štýlov obliekania. Aj napriek tomu, že prvotná myšlienka bola držať sa čo najďalej od konzumného spôsobu života a všetkého čo s tým súvisí v súčasnosti sú obchody preplnené oblečením v tomto štýle. Aký pôvodne bol a aký je dnes?

Mladí voľnomyšlienkári

Tento spôsob nazerania na život je typický najmä pre mladú generáciu ľudí vo veku 20-30 rokov. Zväčša ide o intelektuálov, ktorí žijú umením, hudbou a progresívnou politikou. Ich snahou je sa oslobodiť od konzumného a menstreamového spôsobu života. Preto odmietajú všetko komerčné, čo súvisí s dnešnou kapitalistickou spoločnosťou. Epicentrom tohto štýlu sa stali  štvrte veľkých kozmopolitných centier, ako je New York, Chicago a San Francisco. Dnes už ich môžete nájsť po celom svete. Ich postoj k životu ako inak, dávajú najavo aj spôsobom akým sa obliekajú.

 Bez rozdielu 

Medzi základné znaky ako rozpoznáte hipstery style patria úzke (slim) rifle, voľné tričká, ktoré sú často štvorcových strihov (dĺžka aj šírka sú pomerne rovnaké), farby dominujú skôr tlmené farby, ktoré pôsobia ako keby boli už 100 krát vyprané. Častým doplnkom sú slnečné okuliare, najčastejšie ikonické Ray ban (alebo ich imitácie) vo všetkých možných aj nemožných farbách. Rovnako obľúbené sú aj dioptrické okuliare s hrubými rámami. Tie často nosia bez ohľadu na to, či dioptrie skutočne potrebujú alebo nie. Ľudia vyznávajúci tento štýl veľmi často siahajú po vintage kúskoch a vyťahaných svetroch zo secondhandu.

 Dôležitý doplnok 

Sem jednoznačne patrí aj účes. Dominuje účes a lá hermafrodit. Nemá vystihovať ani jedno pohlavie. Spočíva v nerovno ostrihaných vlasoch- každý prameň má rôznu dĺžku, celkovo vyzerá zostrih asymetricky.

V žiadnom prípade účes nie je uhladený, práve naopak. Dominujú skôr prirodzené farby.

 

Zdroj: www.seventeen.com , puredesignerbaby.; comthebestfashionblog.com, fashionsx.org;  www.dailymail.co.uk,; alexiwordell.blogspot.com,; leveragehq.org ;, theinbetweengirls.com