Viete akú kozmetiku budete potrebovať na dovolenke? K moru či na hory, tieto tipy pri balení určite oceníte!

Balenie na dovolenku môže byť samo o sebe vyčerpávajúce, nieto keď chcete do kufra či batohu ešte pridať aj obľúbenú a tiež užitočnú kozmetiku.
Je jedno, či sa balíte na víkendový výlet, týždenný odpočinok na chate alebo na dlhú dovolenku pri mori, vždy sa kozmetiku zbaliť čo najefektívnejšie.
Ideálne tak aby nezabrala veľa miesta.
Prinášame vám zopár tipov na to, ako sa čo najlepšie zbaliť na akúkoľvek cestu.

 

Dovolenka pri mori 

Na dovolenku, na ktorú cestujete lietadlom si treba určite pripraviť zoznam. Ak cestujete s podanou batožinou, veľký problém s balením mať nebudete.

V lietadle síce nebudete potrebovať sprchový gél či šampón, hodiť sa vám však môže dezodorant a dezinfekcia rúk v prípade dlhého letu dámy ocenia aj BB krém či hydratačnú hmlu na tvár. Ak cestujete len s príručnou batožinou do 10 kg, budete to mať už trošku náročnejšie. Najmä ak je povolený limit tekutín 1l v 100ml fľaštičkách. V tomto prípade môžete využiť aj praktické cestovné sady, ktoré sú zostavené tak, aby vám nič nechýbalo a zároveň ste ušetrili miesto v kufri. Pri balení kozmetiky sa oplatí dodržiavať zásadu „menej je viac“. Veľmi rýchlo zistíte, že na dovolenke pri mori vám stačí kvalitný opaľovací krém, šampón, vyživujúci kondicionér na vlasy a maximálne ľahký BB krém na tvár.

Dovolenka na horách 

Keď idete do hôr, minimalistické balenie je základ každého plánovania. Či už sa chystáte na chatu či do stanu, treba myslieť na to, že aj keď sa nebalíte k moru, opaľovacia kozmetika je must-have. Škodlivé UVA a UVB lúče si vás nájdu rovnako na horách, pri jazere či na poznávacom zájazde. Čo sa ďalšej kozmetiky týka, verte, že keď sa po dlhej túre vrátite na chatu, určite sa vám nebude chcieť ešte aj líčiť. Preto si make-up, lícenku či rozjasňovač budete baliť zbytočne. Ak sa večer predsa len chystáte niekam vyraziť, vystačíte si len s jemnou maskarou a leskom na pery. Na takejto dovolenke vám budú tiež nápomocné cestovné balenia produktov, alebo môžete prehrabať aj svoje zásoby testerov a vzoriek. Veď kedy inokedy by ste ich využili lepšie, než na dovolenke o jednom ruksaku.

Nezabudnite na repelent a prípravok proti uštipnutiu

Pri pobyte v prírode, ale aj pri mori myslite ešte na jednu vec – dotieravý hmyz či kliešte vedia život človeka poriadne znepríjemniť . Určite si preto zbaľte aj repelent najlepšie na prírodnej báze. A vy si tak môžete bezstarostne užívať dovolenku bez otravného bzučania.

V kufri, alebo cestovnej taške by vám tiež nemal chýbať prípravok na ošetrenie po uštipnutí hmyzom. Ideálne sú praktické a kompaktné chladivé gély, tie oceníte najmä ak máte malé deti. Výbornou zložkou takýchto gélou je najmä aloe vera, ktoré zabráni nepríjemnému štípaniu kože  a tiež predíde neželaným opuchom pokožky.

Autor: Nina M.
Il. fotografia: pinterest.com
Galéria: www.biorganica.sk