Viete ako rozmýšľa jedna z najbohatších žien sveta?

Američanka Christy Walton nie je v našich končinách veľmi známa, no aj napriek tomu patrí ku najbohatším ženám na svete. Vedie americký maloobchodný reťazec Wal-Mart, ktorý vám už možno o niečo známejší je. Na starosti má investičný majetok vo výške viac ako 33 miliárd dolárov. Vedenia sa chopila v roku 2005, kedy firmu zdedila po svojom manželovi Johnovi Waltonovi, ktorý tragicky zahynul a ktorý dovtedy firmu viedol. Riadiť firmu však pomáhala už desiatky rokov pred tým a od kedy zasadla na najvyššie miesto, pomohla zlepšiť hodnotu jej akcií o neuveriteľných 500%.

 

Nejde však o žiadnu nafúkanú a rozmaznanú boháčku. Christy patrí medzi 70 filantropov, ktorí sa pridali ku Warenovi Buffetovi a Billovi Gatesovi a najneskôr v poslednej vôli darujú až polovicu svojho miliardového majetku na charitatívne účely. Christy Walton dodržiava určité zásady, ktoré ju myslením odlišujú od chudobných ľudí. Možno inšpirujú k zamysleniu aj vás.

 

Toto sú zásady jednej z najbohatších žien sveta:

1.      Priemerní ľudia sa domnievajú, že peniaze sú pôvodcom všetkého zla. Bohatí sú naopak presvedčení, že chudoba je pôvodcom všetkého zla.

2.      Priemerní ľudia osamostatnenie považujú za nežiaduce riziko. Bohatí ľudia za žiaducu cestu k zbohatnutiu.

3.      Priemerní ľudia si myslia, že predpokladom zbohatnutia je vzdelanie. Bohatí vedia, že o úspechu rozhoduje predovšetkým šikovnosť.

4.      Priemerní ľudia snívajú o starých dobrých časoch. Bohatí ľudia snívajú o budúcnosti.

5.      Priemerní ľudia sa spoliehajú na lotérie. Bohatí ľudia sa spoliehajú na seba.

6.      Priemerní ľudia posudzujú peniaze emóciami. Bohatí logikou.

7.      Priemerní ľudia berú peniaze prevažne za činnosť, ktorú nerobia radi. Bohatí berú peniaze za to, čo ich baví a teší.

8.      Priemerní ľudia si kladú nízke ciele, aby sa nesklamali. Bohatí naopak prijímajú veľké výzvy.

9.      Priemerní ľudia si myslia, že pre bohatstvo musia NIEČO urobiť. Bohatí vedia, že sa musia NIEKÝM stať.

10.  Priemerní ľudia si myslia, že potrebujú kapitál, aby zarobili ďalšie peniaze. Bohatí ľudia bez okolkov použijú peniaze iných.

 

Tak ako ste na tom? Rozmýšlate podobne? Zmeňte svoj postoj a váš život sa tiež zmení!