Viete ako nosiť ikonické „džínsy“? Poradíme vám aj ako si ich môžete originálne prerobiť.

V módnom svete je značka Levi’s považovaná za ikonickú. Nohavice s malou červenou nášivkou nosia rôzne generácie žien a mužov. Strihy sú všakovaké, avšak medzi najznámejšie patria klasické „501“. Keďže všetci v módnom svete pochopili nutnosť udržateľnosti vo svojej výrobe aj „levisky“ si už kúpite v prevedení, ktoré môžete neskôr dať zrecyklovať. Super novinkou je aj možnosť dať si na džínsy našiť rôzne nášivky a teda dať starému modelu nový nádych.
A ako teda také legendárne „501“tky  nosiť?

 

S tričkom, alebo košeľou

Modré džínsy najlepšie vynosíte tým najklasickejším spôsobom. Teda s bielym tričkom, alebo košeľou. Táto kombinácia je nositeľná s teniskami, lodičkami, balerínkami, čižmami aj sandálmi. Nič nepokazíte klasickou bielou košeľou, alebo tričkom, ktoré doplníte napríklad o „conversky“. Outfitu dodáte na jar šmrnc tiež farbami. Skúste farebnú košeľu, alebo tričko s prúžkami. Aktuálne trendy spájajú svetlú a tmavomodrú džínsovinu s oranžovými, či žltými tričkami. Svieži look, ktorý vás zanesie opäť do éry 60tych rokov,

 

S koženou bundou

Kožená bunda a džínsy, to je kombinácia, ktorá tu bola dávno dávno predtým ako niekto v móde začal používať výraz kapsulový šatník. Toto „duo“ by vo vašom šatníku rozhodne nemalo chýbať. A nebojte sa v prípade tejto módnej klasiky investovať do pohodlnosti a kvalitných materiálov. Novinkou je používanie organickej bavlny a recyklovateľnej džínsoviny. To umožnuje výrobcom spotrebovať pri výrobe oveľa menej prírodných zdrojov a chemikálii. Výsledkom sú nové džínsy vyrobené zo starých džínsov, ktoré sú aj naďalej navrhnuté s potenciálom vyrábania znova a znova. Investícia do džínsov tak môže byť určite rozumná. Koženú bundu a džínsy môžete nosiť v casual kombinácii s tričkom a teniskami, alebo dodať outfitu šmrnc pomocou vysokých topánok a výrazných doplnkov. Vyskúšajte napríklad hit sezóny, klobúky.

 

Elegantne so sakom

Džínsy a sako? My hovoríme áno! Táto kombinácia je úžasná, či už patríte k ženám, ktoré majú ležérny, alebo elegantný štýl obliekania. Na jar vyskúšajte farebné saká, ak však predsa len preferujete klasiku budete štýlová aj v pánskom saku oversize strihu. V prípade oversize strihov si radšej k outfitu obujte vysoké topánky, aby sa zachovala proporcia. Tento look si pokojne môžete dovoliť aj do práce a to bez ohľadu na vek.

 

Prerobte si ich

Ak máte doma staršie džínsy značky Levi’s a potrebovali by ste im dodať nový šmrnc, vyskúšajte služby takzvaných „Taylor Shopov“, sú to menšie dielničky vo vlajkových predajniach Levi’s kde máte možnosť nechať si na svoje nové, avšak aj akékoľvek staršie džínsy značky Levi’s nechať našiť výšivky. A v ponuke majú naozaj veľkorysí výber. Okrem nášiviek majú aj rôzne cvočky, na „re-dizajne“ svojich starých džínsov sa teda môžete absolútne vyblázniť.

Autor: Nina M.
Foto: Levi’s kolekcia jar/leto 2022