Krása a kozmetika

Vieme sa správne starať o svoju pleť?

Starostlivosť o pleť

Pleť je jednou zo základných bodov, ktoré si na vás ľudia všimnú. To, ako sa o ňu staráte, ale aj to, ako sa stravujete, sa odzrkadľuje na tvári každej jednej z nás. Veď aj spomedzi okruhu svojich kamarátok vždy spoznáte, kto sa a ako dobre sa stará o svoju pleť. Predstavím pár dobrých rád ako sa správne starať o svoju pleť, aby ste predišli tomu, že o pár rokov bude vaša pleť vyzerať staršia ako v skutočnosti je.    

Ak by sme začali hneď zrána, dôležité je, aby sme nielen seba, ale aj pleť správne naštartovali do nového dňa. To, že sme sa pred spaním odlíčili neznamená, že ráno je naša pleť úplne čistá a stačí, ak sa len ovlažíme vodou. Okrem ovlaženia vodou musíme pleť vyživiť aj inými prostriedkami. Opäť si ju musíme vyčistiť, tentokrát stačí už len jemnejšie a následne použiť denný krém. Je výborný najmä kvôli hydratácii, ktorú pleť potrebuje počas dňa, ale aj dobrým podkladom pod make-up, ktorý väčšina z nás používa. Make-up nás nerobí len „krajšími“, ale nás aj chráni pred všetkými nečistotami, ktoré nás ovplyvňujú. Večer pred spaním je dôležité si tvár perfektne vyčisiť prípravkami na to určenými, dobre ju prepláchnuť vodou a opäť naniesť krém, aby aj v noci bola vaša pleť dobre vyživená. Tento krát použijeme nočný krém, ktorý sa od denného líši najmä svojím zložením. Nie je pravidlom, že keď som sa dnes vôbec nenalíčila, tak sa ani nemusím odličovať. Práve naopak. Pleť aj počas dňa je vystavená rôznym nečistotám a to najmä z vonkajšieho prostredia. Preto by sme na túto činnosť nemali zabúdať doslova nikdy. Aby som nezabudla, dôležité pri odličovaní sa je aj to, aby sme to robili v správnych smeroch. Okolie očí by sme mali odličovať zhora nadol, teda z horného viečka smerom dole. Druhý smer je z prava do ľava, teda z vonkajšieho do vnútorného kútika očí. Tým, že sa budeme odličovať správne, predídeme napríklad vypadávaniu mihalníc, či skorému zvráskaveniu v okolí očí. Ešte správne zvolené prípravky a to, že vaša pleť sa vám poďakuje, je zárukou. Samozrejme, ani naše pery nie sú výnimkou pri hydratácii a tiež im musíme poskytnúť dokonalú starostlivosť. Potrebná je nielen celodenná starostlivosť, ale najmä tá nočná, kedy naše pery „oddychujú“, musíme im dodať správnu výživu, ktorú potrebujú. Tým správnym prostriedkom je použiť vhodný balzam.

Preto nezanedbávajme na našu pleť a včas sa postarajme o to, aby sme sa stále cítili dobre. Pretože tvár je jedna z vecí, ktorá sa nedá prehliadnuť.

Autor: Miriama L.
Foto: Ingimage

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top