Vianočné nakupovanie v IKEA

Vianočné nákupy v IKEA

Čas pečenia medovníkov, sledovania rozprávok a zdobenia stromčeka za zvuku kolied sa už pomaly blíži. IKEA Bratislava vás pozýva do svojho zákulisia a ponúka vám niekoľko faktov o vianočnom nakupovaní a užitočné informácie pre všetkých, ktorí sa chystajú v IKEA nakupovať.

 

Otváracie hodiny

 • Obchodný dom IKEA Bratislava je otvorený každý deň od 9.00 do 21.00
 • Počas sviatkov bude zatvorený – 26. decembra 2018 a 1. januára 2019
 • decembra 2018 bude obchodný dom IKEA otvorený od 9:00 do 16:00

 

Trendy v predvianočnom nakupovaní

 • Počas zimných mesiacov pripravujeme svoje domovy na časté návštevy a príjemný čas strávený v kruhu najbližších. To sa odráža aj v nákupnom správaní. Takmer 25% zakúpeného nábytku pred Vianocami predstavujú úložné riešeniadoplnky, ktoré pomôžu lepšie udržiavať poriadok v domácnosti. Zvyšuje sa aj predaj v sortimente obývacích izieb, kde tradične s rodinami trávime najviac času.

 

 • Vianočný sortiment sa v obchodnom dome IKEA predáva od 1. októbra a s blížiacimi sviatkami sa zákazníci viac zameriavajú na nákup menších kusov nábytku, textílií a doplnkov, ktoré môžu rýchlo a originálne vytvoriť vianočnú atmosféru domova. K najpopulárnejším výrobkom patria sviečky s vôňou vanilky.
  Minulý rok sa počas adventných týždňov predalo približne 35 000 kusov.
 • K obľúbeným výrobkom patria i stolovacie doplnky, Vianočné nákupy v IKEAako napríklad poháre na víno HEDERLIG (predalo sa 1 500 ks) a ďalšie drobnosti na dotvorenie vianočnej tabule.

 

 • Top 5 najpredávanejších výrobkov z ponuky IKEA FOOD sú zázvorové perníčky, tradičný švédsky vianočný nápoj glögg, cesto na zázvorové perníky, zázvorové srdiečka z kolekcie VINTERSAGA.
 • Veľmi populárnou ostáva darčeková karta. V priebehu decembra 2017 vzrástol počet zakúpených darčekových kariet o 350% s priemernou hodnotou 66 €. Na darčekovú kartu IKEA je možné vložiť ľubovoľnú finančnú čiastku, karty sú prenosné, majú neobmedzenú platnosť a finančné prostriedky nie je potrebné čerpať jednorazovo. Darčekové karty sa dajú zakúpiť v pokladniach, na Oddelení služieb zákazníkom alebo na Oddelení IKEA BUSINESS.

 

Nakupovanie z pohodlia domovaVianočné nákupy v IKEA
Ak chcete ušetriť čas, môžete nakúpiť aj z pohodlia vášho domova prostredníctvom Nákupu  on-line.  “Počet objednávok sa začína obvykle zvyšovať počas novembra a s narastajúcim dopytom to trvá až do konca januára,” hovorí Anna Mellenová, vedúca Oddelenia služieb zákazníkom IKEA v Bratislave.  

 

 • Počas Vianoc sa počet on-line objednávok zvyšuje v priemere o 35%.
 • Viac informácii o službe Nákup on-line nájdete na: IKEA.sk/nakuponline

 

Vrátenie tovaru
Pri nákupe v IKEA sa nemusíte obávať, či sa bude vami vybraný darček páčiť. Nepoužitý tovar je totiž možné vrátiť až do 365 dní od jeho nákupu. Peniaze za tovar sa vrátia rovnakým spôsobom, akým bola uskutočnená platba.

Stačí iba:

 • prísť s nepoužitým tovarom do obchodného domu. Tovar musí byť v dobrom stave, nepoškodený a čistý
 • predložiť pokladničný blok alebo kartu IKEA Family, ktorá bola použitá pri nákupe

 

Obľúbené výpredaje!
Zimný výpredaj IKEA začína už pred Vianocami. Do výpredaja sú zaradené sezónne výrobky, ale aj vybraný sortiment nábytku a bytových doplnkov so zľavami až do 50%.

 

Druhý život nábytku
Ak máte doma starý nábytok z IKEA a radi by ste k Vianociam potešili celú rodinu napríklad novou pohovkou či jedálenským stolom, teraz je ten správny čas.

 • IKEA ponúka službu s názvom Druhý život nábytku, ktorá umožňuje zákazníkom predať svoj nevyužitý, nepotrebný alebo starší nábytok z IKEA.
 • Nábytok možno ponúknuť na predaj prostredníctvom webovej stránky: druhyzivotnabytku.sk. Za nábytok dostane zákazník refundačnú kartu, ktorú môže využiť na ďalší nákup v IKEA.
 • Použitý nábytok sa následne ponúka zákazníkom na predaj v kútiku so zľavneným tovarom.

 

Vianočné stromčekyVianočné nákupy v IKEA
Aj tento rok budú v ponuke IKEA obľúbené živé stromčeky. Predaj stromčekov Abies Nordmanniana v cene €19,99 začne 6. decembra. Zákazníci dostanú pri kúpe stromčeka späť na refundačnej karte 10 €, ktoré môžu využiť na ďalší nákup v IKEA v období od 2. januára do 31. marca 2019. Rovnako tak majú možnosť priniesť po Vianociach stromček naspäť do obchodného domu IKEA. Vrátené stromčeky budú následne ekologicky zhodnotené.

 

Zdroj: Alexandra S.