Vianoce na TV Paprika

Kulinárska stanica TV Paprika prináša bohatý vianočný program, ktorý opäť nešetrí nápadmi a návodmi na tie najlepšie pochúťky. Inšpirujte sa novými receptami od samotného majstra – Jamieho Olivera, ktorý ukáže, že aj s jedným hrncom je možné urobiť veľa parády. Chýbať nebude ani obľúbená trojica kuchárov – Gordon, Gino a Fred, ktorí sa vydajú osláviť Vianoce až za polárny kruh. To všetko a omnoho viac, sledujte v decembri na televíznej stanici TV Paprika.

 

V hlavnej úlohe jeden pekáč alebo hrniec

Od 1. decembra sa diváci môžu tešiť na premiéru relácie Jamieho zázračné hrnce. V ôsmich epizódach svetoznámy kuchár Jamie Oliver predvedie recepty zo svojej novej kuchárky. Aj z niekoľkých jednoduchých ingrediencií a s minimálnou námahou sa dá pripraviť gastronomický zážitok. Na všetky tieto recepty je naviac potrebný len jeden hrniec alebo pekáč, takže už žiadne zdĺhavé umývanie riadov. Jamieho zázračné hrnce naladíte od 1. decembra každý pracovný deň o 17:00 na TV Paprika.

 

Špeciál s Gordonom, Ginom a Fredom

Vianočnú atmosféru navodí Gordon, Gino a Fred o Vianociach v Laponsku. Po predchádzajúcich cestách do Grécka a Maroka sa tentokrát trojica vydáva za polárny kruh. Gordon totiž rozhodol, že je potrebné osláviť Vianoce poriadne, a preto sa vydajú až do Laponska, do Mikulášovej vlasti. Vianočný špeciál ponúkne polárnu žiaru, ukážky tradičných laponských špecialít a zasnežené dobrodružstvá. Severskú výpravu troch kuchárov môžete sledovať v pondelok 5. decembra o 19:45.

 

Jamieho neuveriteľné triky

Na ďalšie vianočné špeciality sa potom diváci môžu tešiť v dvojdielnom špeciále Jamieho zázračné vianočné hrnce, ktorý TV Paprika odvysiela 12. decembra o 21:00. Jamie predvedie ďalšie tipy a triky, ako s jednoduchými ingredienciami a v jednom pekáči pripraviť famózne občerstvenie na vianočnú party aj tradičnú štedrovečernú hostinu.

U Nigelly doma – Vianoce

Túžite po uvoľnených Vianociach bez stresu a nervov, ale zároveň chcete byť perfektne pripravení? Ako na to vám poradí britská spisovateľka, novinárka a hlásateľka Nigella Lawson, ktorá dobyla svet písaním kuchárok a natáčaním relácií o varení. Nečakajte komplikované recepty alebo ktovieakú vedu pri sporáku. Nigella nie je ani vyučená kuchárka alebo šéfkuchárka, ale má svoj vlastný, výrazne uvoľnený prístup k vareniu. Čo najmä počas Vianoc uvíta celá rodina. Reláciu U Nigelly doma – Vianoce môžete sledovať už 19. decembra o 20:45.

Zdroj: Nikol K.M.