Versace módna šou pri západe slnka v Los Angeles – kolekcia Jeseň/Zima 2023

V Los Angeles sa 10. marca 2023 uskutočnila módna šou talianskej značky Versace.
Prehliadka dámskej a pánskej kolekcie Versace – Jeseň/Zima 2023 sa odohrala pod holým nebom na streche Pacific Design Centra s výhľadom na panorámu Los Angeles za západu slnka len tri dni pred 95. ročníkom udeľovania Oscarov 2023.

Šou si nenechali ujsť hviezdy ako Dua Lipa, Elton John, Cher, Miley Cyrus, Anne Hathaway, Paris Hilton, Demmi More s dcérou, Dwyane Wade s manželkou, Pamela Anderson a mnohí ďalší.

Konštrukcia, krajčírstvo, krása látky. Toto je oslava našej remeselnej zručnosti a pochopenia skutočného luxusu,“ uviedla dizajnérka Donatella Versace v poznámkach k šou.

Módnu šou zahájila modelka Gigi Hadid pompéznym walkingom v čiernom modeli a v závere v šatách, ktoré o pár dní využila Lady Gaga na Oscaroch 2023.

Po nej nasledovali Naomi Campbell, Emily Ratajkowsi a Kendall Jenner.

Šaty so skladaným štrukturálnym poprsím, oblúkovými výstrihmi a zaoblenými módnymi ramenami sú odkazom na archívne kolekcie Atelier Versace z 90. rokov.

Donatella Versace sa inšpirovala obrázkami Kristen McMenamy z roku 1995 od Richarda Avedona. Krajčírstvo je strihané s typickými rovnými ramenami Versace so zvýraznením tvaru presýpacích hodín.

Kolekcia obsahovala malé čierne šaty, krátke šaty z hodvábu spárované s opernými rukavicami, perfektne ušitý čierny oblek s charakteritickými znakmi Versace, džínsové nohavice a bundy pre neformálnejšie  príležitosti.

Dominovala čierna farba spolu s oranžovou a ružovou.

Finále bolo nádhernou prehliadkou vyrezávaných čiernych hodvábnych šiat duchesse, operných kabátov s kapucňou, čierneho krištáľového pánskeho krajčírstva a róby s priehľadným čiernym tylovým dekoltom a hodvábnou plesovou sukňou Gigi Hadid.

Muži boli oblečení v hadej koži, flitrových sakách a topoch, farebných oblekoch a topánok s hranatými špičkami.

Obrázky: Versace, getty images
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com