Veronika Stýblová: Striedam nudu s eufóriou

Rada sa smeje a smiala sa takmer počas celého rozhovoru a považuje sa za silnú, lebo už dokáže odolávať aj bulváru. Aby sa vo svojej sile uistila, dala na ruku vytetovať havranie pero a nápis „Stay Strong“  – Ostaň silná.  Osemnásťročná študentka sa spevu zrejme bude venovať aj po Superstar.  Čo nám o sebe prezradila slečna, ktorá je spoločne so Sabinou Křovákovou považovaná za favoritku súťaže?

Cítiš sa favoritkou súťaže Superstar?

Hlavne ma teší, že okolie ma za ňu považuje, ale reálne? Myslím si, že každý týždeň sme na tom všetci rovnako, sme rovnako nervózni,  máme rovnaké šance vypadnúť i rovnaké šance zvíťaziť.

 

Ako ty osobne prežívaš vypadnutie niekoho, koho ohlásia, predsa len ste si vo vile pomerne blízki, absolvujete spolu  večierky, autogramiády, súťažné večery?

Myslím, že sme na tom všetci podobne  a prežívame to so smútkom, žiaľ na druhej strane je to súťaž, o pravidlách sme vedeli dopredu. Každú nedeľu niekto vypadne. Aj ten posledný odíde a bude po súťaži.

 

Ktoré kolo bolo pre teba najťažšie?

Rockerské, milujem klasický popík, srdiečko mi  nebije rockovo…

 

Prečo si sa dala ostrihať?

Mali sme v sobotu zvukové skúšky a prišiel za mnou režisér s kaderníčkou, vraj diváci píšu návrhy, zmeniť imidž, farbu a strih. Tak som si povedala, prečo nie? Zmena je život a je to. Ani som dlho nerozmýšľala.

 

Rada šokuješ okolie zmenou imidžu?

V poslednom čase celkom aj áno(smiech).

 

Je veľmi dôležitý imidž?

Zistila som, že v brandži, kde sa momentálne pohybujem áno.

 

Čo je  najdôležitejšie, na čom si dávaš najviac záležať predtým ako vyjdeš na javisko?

Pre mňa sú základom  dobré vlasy, na tie si mimoriadne potrpím. Okrem toho mávam obdobia, kedy by som vykúpila najradšej celé nákupné centrum, potom prídu chvíle, keď ho nechcem ani vidieť. Striedam nudu a eufóriu.

 

Možno sa ľudstvo spamätúva alebo je to módny výstrelok…každý sa dnes zaoberá  zdravou životosprávou a cvičením, čo ty v tejto oblasti?

Občas zájdem do posilňovne, ale snažím sa hlavne jesť každé dve hodiny, večer sa už neprejedať a dávať pozor, čo dám do pusy, aby to nebolo príliš kalorické, príliš ťažké.

 

Láska, ako je to s ňou momentálne v tvojom živote, aké má miesto?

Človek by mal mať rád všetkých blízkych rovnako a možno nie je akurát tá správna konštelácia, aby moje srdce bilo pre niekoho viac. Naozaj sa teraz chcem zamerať na kariéru a veci okolo toho, napokon som mladá a mám dosť času.

 

Ako sa ti pozdávajú prvé dotyky so skutočným šoubiznisom?

Človek si ťažko zvyká na niektoré veci, ale myslím, že čím ďalej tým lepšie sa orientujeme všetci. Netýka sa to celé len mňa, všetci, čo sme v súťaži a vo vile zažívame nové veci, prekvapenia, aj sklamania.

 

Ktorý z porotcov ťa najviac zaujal?

Poznám ich príliš málo na to, aby som mohla hodnotiť. Hlavne môžem povedať, že sú to profesionáli,  s muzikou robia roky a rozumejú jej, takže mám rada rovnako všetkých.

 

Čo vlastne bolo hnacím momentom – vyplním prihlášku a idem do toho? Študuješ konzervatórium, spev má pevné miesto v tvojom živote…?

No práve, pomyslela som si, že by smi to mohlo pomôcť v tých načatých veciach okolo spevu. Môžem pokračovať, plniť si svoj sen, našliapnuť niečo, čo ma naozaj baví.

 

Čo myslíš, príde doba, keď sa nálepky Superstar budeš chcieť zbaviť?

To čaká zrejme každého z nás (smiech). Nálepka Superstar nás bude sprevádzať možno na dlhé roky, možno navždy, je to šanca, príležitosť a je na každom z nás ako s ňou naloží.

 

Spev –vysnívané povolanie?

Ako každé dieťa som spievala, ale nebolo to, že som vymetala všetky detské besiedky, súťaže a podobne, dokonca si dovolím tvrdiť, že spevu sa intenzívne venujem posledné dva roky, odkedy študujem na konzervatóriu v Prahe.

 

Koho rada počúvaš?

Určite medzi moje idoly patrí Christina Aquillera, Lara Fabian či Céline Dion. Tak som si hovorila, že musia mať krásny život, chcela by som to zažiť…

 

A teraz, keď to zažívaš – denne nejaké články o tebe, o kolegoch… aj bulvár už lezie k vám do vily…

V tej vile žijem so súťažiacimi a viem, čo asi je pravda a čo nie. Selektujem, čo je klamstvo, hodím za hlavu a nezaoberám sa tým. Keby som to musela riešiť, zbláznila by som sa.

 

A z českej a slovenskej scény ťa oslovil niekto?

Určite Lucie Bílá, ktorá je pre mňa hlasová bohyňa, rovnako speváčku Dashu, ktorá je skvelá muzikálová speváčka.

 

Uvidíme aj teba v muzikáli, máš podobné ambície?

Už hrám v dvoch, takže ak prídete do Prahy treba sa zastaviť  do divadla Na Vinohradech, kde hrám v muzikáli „Kariéra snadno a rychle“,  a v divadle u Hasičov v muzikáli Monte Christo.

 

Myslíš, že to ide – kariéra – ľahko a rýchlo?

Ak to niekto urobí ľahko a rýchlo, rovnaký tempom asi spadne aj dolu. Takže radšej volím prehrýzť a uzučkou uličkou, cez ktorú sa ťažko vracia späť.

 

Foto: Peter Varga