Vek sa neprejavuje len vo vráskach, ale aj vlasoch, ktoré sú čoraz redšie

Ako to už býva, dôvodom rednutia vlasov vekom je hormonálna nerovnováha. Posúvaním hormonálnej rovnováhy medzi ženskými a mužskými hormónmi sa vlasy stávajú tenšie a jemnejšie, následkom čoho potom vypadávajú.

 

Prečo?
Zvyšujúci sa vplyv mužských hormónov – najmä v období menopauzy a po nej – vedie k čoraz väčšej „miniaturizácii“ jednotlivých vlasových korienkov. Vlasy dorastajú tenšie a jemnejšie. Okrem toho počet silných terminálnych chĺpkov s vekom klesá.

Hustota vlasov je dôsledkom týchto procesov výrazne nižšia, hoci počet vlasov v skutočnosti zostáva rovnaký. Blondínky to majú obzvlášť ťažké, pretože platí všeobecné pravidlo: čím sú vlasy svetlejšie, tým sú redšie, keďže obsahujú menej feomelanínu.

Našťastie existuje niekoľko tipov a trikov, ktoré môžete na zastavenie nadmerného vypadávania vlasov a ich ochranu proti starnutiu použiť.

 

Dôležitá je ochrana pred slnkom

Viacerí z nás si pleť v lete vždy starostlivo krémujeme. Pred nebezpečným UV žiarením však potrebujú ochranu aj naše vlasy! Akú? Pomocou šampónov a ošetrujúcich sprejov s pigmentom a UV ochranou ste v lete v bezpečí a predchádzate zbytočnému vysušovaniu a poškodeniu vlasov.

 

Potrebujete vykryť prirodzený nedostatok keratínu

S pribúdajúcim vekom sa vďaka meniacej hormonálnej rovnováhe vlasy často stávajú tenkými, jemnými a lámavými. Často je za to zodpovedný nedostatok keratínu. Proteíny z vlákniny sú preto nevyhnutnou súčasťou silných a zdravých vlasov. Keratínová kúra – či už cez príslušné prípravky alebo u kaderníka – tu dokáže zázraky a vaše vlasy vyživí.

Ak na špeciálne kúry nemáte čas a potrebujete v rýchlosti riedke vlasy zahustiť, existuje produkt pod názvom NANOGEN, ktorý vám dokáže vrátiť sebavedomie, zväčšiť objem vlasov a zlepšiť ich krásu za 30 sekúnd.

Nanogen obsahuje dôležité keratínové vlákna, ktoré pomôžu tiež prekryť pokožku pod riedkymi vlasmi, vďaka čomu budete vyzerať opäť skvele.

Nepodceňujte vlhkosť

Nielen naše telo potrebuje pravidelný prísun tekutín, ale aj vlasy, pretože podobne ako pokožka, sú vekom suchšie. Dostatočná hydratačná starostlivosť je preto nevyhnutná! Hydratačné spreje či špeciálne šampóny a vlasové masky vlasy vyživia a dodajú im pevnosť a lesk.

Tak na tieto jednoduché kroky myslite, pretože je to ten najlepší spôsob, ako ich mať aj vo vyššom veku krásne, bohaté a zdravé.

Zdroj obrázkov: 1.New Africa/Shutterstock.com; 2.Anastasiya 99/Shutterstock.com