V čom na svadbu?

Nielen nevesta rieši dilemu, aké šaty si vybrať na svadbu. Aj keď to nie sme my, ktoré stoja pred oltárom, rovnaký problém má každá žena. Šaty, ktoré ste mali kamarátke pred rokom si už nechcete obliecť tej ďalšej, a tak nastáva dilema, aké šaty si obliecť, kde ich kúpiť, nosia sa krátke či aj dlhé?

Súvisí výber šiat s tým, či je svadba v lete či v jeseni? Každopádne je podstatné, aby sme sa v tých, ktoré si vyberieme, cítili čo najlepšie, keďže svadba je dlhý „zážitkový proces“, no určite by sme nemali chcieť zatieniť nevestu.

 

Bielu nie!

Nemali by sme sa báť výrazných farieb, svadba je predsa krásna veľkolepá spoločenská akcia. Staviť samozrejme môžeme vždy na elegantnú čiernu, čiernymi koktejlkami predsa nič nepokazíme, ak ich doplníme napríklad červenými doplnkami. Dôležité je, aby farba ladila aj s vašou pleťou a vlasmi, mali by sme vedieť, ktoré farby nám absolútne nepristanú. Nechajme si preto poradiť od predavačky či kamarátky. Jediná farba, ktorá je pre nás tabu, je biela- pokiaľ nie sme nevestou, biele šaty si nechajme na inú príležitosť. Veľmi nežne a žensky budú pôsobiť tóny pudrovoružovej či belasej alebo pepermintovej – pozor však na to, aby podobné odtiene neobsahovali aj šaty nevesty – ak nie ste družička s predpísaným dress-codeom, budete pôsobiť nepatrične.

 

Nezabúdajme na pohodlnosť

Môžeme mať prekrásne spoločenské šaty, v ktorých vynikne náš dekolt, no sú príliš otiahnuté a odkrývame nedostatky?- na takéto aj keď prekrásne šaty by sme mali zabudnúť a vybrať si vhodný strih a dĺžku tak, aby sme sa cítili pohodlne až do ránaNa rozdiel od pánskeho oblečenia, voľba dámskeho svadobného oblečenia nie je až tak striktná. Pri výbere sa zamerajme predovšetkým na to, aby na našu postavu boli priam ako šité. Ak máme malé nedostatky a napríklad väčšie lýtka, zabudnime na minišaty. Krásne šaty sú aj dlhé a aj pod či nad kolená, ak si k nim dáte lodičky na vysokých opätkoch, môžete bez problémov vyzerať úžasne. Ak sa svadba koná v tropických horúčavách, pokojne si oblečte letné farebné a vzdušné šaty.

 

Doplnky, doplnky, ach, tie doplnky

Neodmysliteľnou súčasťou šiat sú vhodné doplnky, na ktoré by sme mali dopredu myslieť. Musia dokonale ladiť so šatami a s našou osobnosťou. Nie každá z nás sa cíti dobre, keď má na krku korále či niekoľko farebných náramkov na ruke. Aj jeden náramok stačí a môže oživiť celý outfit. Čo sa týka topánok, ženy často trpia, pretože si zvolia krásne topánky na vysokých opätkoch, ktoré dokonale ladia so šatami a s kabelkou, no aj tie by mali byť pohodlné. Na svadbe sa tancuje,  a tak musíme dopredu myslieť na to, či na nich vydržíme stáť aj po polnoci. Klasická etiketa odkazuje na uzavretú špičku, avšak moderné trendy v súčasnosti prinášajú na trh elegantné sandáliky. Kabelka by mala byť menších rozmerov, nosí sa listová alebo puzdrová. Nezabudnime na lesk či rúž, púder a vreckovky. Z materiálov môžete siahnuť po výraznejších materiáloch, skúste elegantný satén, kov, či drevo. Nezvyčajné taštičky sú toho roku v kurze.

 

V galérii vám ponúkame niekoľko krásnych kombinácií na inšpiráciu.