V čom je čaro princezien?

Boli a sú úžasné, závideniahodné. Majú všetko a sú krásne. Čo však pre to robia? Každá z nich mala alebo má vlastný „recept“ na krásu.

 

Vojvodkyňa z Cambridge

Kate Middleton je vzorom krásy, pôvabu i módy. Má osobitý vkus a prirodzene pôsobiacu vizáž. Charakterizuje ju elegancia, minimalizmus, rafinovanosť. Biele šaty, ktoré mala oblečené na zásnubách, vyvolali v obchodoch šialenstvo, napodobeniny jej svadobných šiat sa za pár hodín vypredali, béžové puzdrové šaty, ktoré si obliekla pri stretnutí s Michelle Obamovou, boli za pár hodín tiež vypredané.

Tipy od Kate: Údajne už počas vysokej školy, kde sa zoznámila s princom Williamom, používala kvalitné švajčiarske krémy na tvár na báze aktívneho kyslíka. V kombinácii s vitamínom A obnovujú tvorbu kolagénu. Od Camilly dostala hneď po zásnubách masku s včelím jedom. Aj princezná má už šediny a maskuje ich farbou, výlučne však prírodnou. Stavila vraj na melír pôvodne z Francúzka, ktorý je šetrnejší a kombinuje pri zosvetlení viacero odtieňov, ktoré do seba zapadajú. Na pleti má neustále bronzer, aby nebola bledá a jej tvár pôsobila prirodzene. Takmer neviditeľné líčenie dopĺňajú očné tiene, ktorými si dofarbuje obočie, lesk na pery a maskara.

 

Princezná z Dánska

Dánska princezná Mary bola vyhlásená za najkrajšie oblečenú a upravenú šľachtičnú a dokonca porazila aj stále ospevovanú vojvodkyňu z Cambridge, s ktorou ju porovnávajú pre podobnú vizáž. Roky v Európe poznačili módny vkus Mary, ktorá pochádza z Tasmánie, kde vyštudovala právo a obchod. Po tom, čo sa náhodne v bare počas olympijských hier v Sydney v roku 2000 zoznámila s dánskym korunným princom Frederikom, odišla z Austrálie a vydala sa do kráľovského rodu. Stala sa uznávanou ikonou a v dánskej ankete bola označená za najelegantnejšiu ženu. Na oficiálnych udalostiach strieda róby od dánskych aj svetových návrhárov, raz dokonca ohúrila outfitom v štýle Jacqueline Kennedyovej.

Tipy od Mary: Princezná kombinuje nápaditú eleganciu s prirodzenou vizážou. Vyhýba sa prekombinovaným prvkom v oblečení aj v líčení. Dlhé vlnité vlasy nosí prirodzene rozpustené, na oficiálnych slávnostných podujatiach si ich vypína do rafinovaných drdolov. Tiež je povestná klobúčikmi a rôznymi čelenkami vo vlasoch. Preslávili ju výrazné lícne kosti. K hnedým očiam používa sivé, strieborné a zlaté očné tiene a obľubuje dymové líčenie. Lesky na pery používa v broskyňových a jemne ružových odtieňoch.

 

Španielska kráľovná

Rozprávkový príbeh rozvedenej novinárky a španielskeho korunného princa, dnes už kráľa Felipeho, zbúral všetky predsudky aristokratických rodov. Letizia nielenže nemá modrú krv, ale kým sa nezoznámila s princom,  bola známa svojimi románikmi. Odkedy sa vydala do aristokratickej rodiny, obľúbili si ju aj Španieli. Až tak, že sa pre mnohé Španielky stala vzorom elegancie, vkusu, ale i plastických operácií.

Tipy od Letizie: Jej čaro? Hoci španielsky kráľovský dvor priznal len jednu oficiálnu plastickú operáciu, a to operáciu nosa, povráva sa, že Letizia ich absolvovala viac. Na korekciu vrások i na zaoblenie brady. Osobitým štýlom inšpiruje mnohé ženy v líčení  i v obliekaní. Je známa záľubou vo vysokých podpätkoch, ku ktorým neodmysliteľne patrí sako, cigaretový strih nohavíc alebo puzdrové šaty a listové kabelky. Ženy sa s ňou stotožňujú aj preto, že nakupuje v bežných obchodoch. Aj jej líčenie je nadčasové, niekedy pôsobí neutrálne, vždy si však aplikuje jemné očné tiene pudrových farieb, na spoločenské podujatia sa nebráni ani výrazným odtieňom, kombinuje tmavé tiene a červený rúž, ale s mierou.

Autor: -aka-