Užitočný doplnok

Vždy príde deň, keď máme pocit, že nemáme čo na seba. stále A potom príde ten pocit, že si treba kúpiť nový kúsok. Ale skutočne neexistuje náhradné riešenie? Samozrejme, že existuje. Sú ním doplnky, ktoré dokážu outfit ako zázrakom premeniť. Mojím najobľúbenejším sú doplnky. Tento jednoduchý kúsok odevu dokáže jednoducho a v minúte premeniť váš opozeraný odev na niečo celkom nové. Predstavuje asi najlacnejšiu alternatívu ako vynoviť váš outfit.

 

Užitočná
Je šatka najmä v tomto chladnejšom jesennom období. Udrží v teple váš krk a hrudník, a v niektorých prípadoch aj uši. Nielenže príjemne hreje, ale zároveň zabraňuje nepríjemného chladu dostať sa vám pod kožu. O praktických stránkach tohto doplnku, hádam ani netreba hovoriť. V prípade núdze si ňou môžete prikryť vlasy, aby ste nezmokli do nitky. Výborne poslúži aj ako núdzová taška, či top, či šaty… Čarovanie so šatkou prináša nekonečné možnosti.

 

Vždy iná
Okrem toho, že šatka dokáže váš šatník postaviť do úplne iného-nového svetla zvládne toho oveľa viac. Stačí si len dôkladne vybrať. Podľa toho akú farbu, materiál dĺžku, potlač zvolíte, podľa toho môže byť váš konečný výzor buď elegantný, extravagantný, športový, uletený, hravý… Aký len chcete.

 

Hodváb alebo vlna
Veľkosť šatky a materiál je vždy najlepšie vyberať podľa toho načo vám má slúžiť. Košeľu alebo vestu ozvláštnia aj malé pestrofarebné hodvábne šatky. Tie však veľmi nezahrejú. Na druhej strane to vyvážia svojou eleganciou a najmä v staršom veku dokážu skvele kamuflovať vrásky na krku. Nosili ich všetky ikony. Od Jacqeline Keneddy, Audrey Hepburn až po Merilyn Monroe. Naopak bavlnené alebo vlnené šatky väčších rozmerov sú na boj proti chladu ideálne.

Spôsobov ako si šatku uviazať jestvuje veľmi veľa. Na internete nájdete detailné a jednoduché návody ako si šatku uviazať tak, aby vyzerala vždy štýlovo a upravene. Ak si už naozaj nebudete vedieť dať rady, potom si kúpte tunel, ktorý len pár krát omotáte okolo krku a skvelý výsledok je zaručený.

Autor: AVE
Zdroj: pinterest