UŽITE SI ROK HADA!

Ešte pred začiatkom nového kalendárneho roka 2013 všetci astrológovia bili na poplach, že tento rok bude podľa čínskeho horoskopu rokom hada, ktorý v dejinách nemá príliš dobrú povesť. Svet módy na túto informáciu nemohol nezareagovať, samozrejme po svojom.

Oheň a voda

Had je znamenie, v ktorom prevláda prevažne oheň, no živlom pre rok 2013 je voda, preto budú tieto dva silné živly stáť proti sebe, čo by mohlo vyvolať strety a konfrontácie. Ďalším špecifikom znamenia had je silný jazyk tohto zvieraťa, preto si v tomto roku treba dávať pozor na to, čo hovoríme, pretože sila slova by sa nemala podceňovať.

 

Inšpirácia

Okrem toho je had staré a mýtické zviera, ktoré nás musí aj napriek počiatočnému odporu fascinovať. Jeho telo bez údov a špecifická pokrývka tela sa stali veľmi vyhľadávanou inšpiráciou najmä pre výrobu šperkov a samozrejme najrôznejších kožených doplnkov, ktoré sú z kože hada vyrobené. Ikonický dom Bvlgari v roku 1975 vyrobil úžasný šperk, ktorý má podobu práve hada. Je vyrobený zo žltého zlata zdobený drahými kameňmi a v jeho ústach je skrytý ciferník s hodinkami.

 

V koži hada

Asi najúchvatnejšiu poctu hadovi, ktorý hrá hlavnú úlohu v čínskom kalendári pre tento rok vzdala značka šperkov Roberto Coin, ktorý pre svojich zákazníkov pripravil skutočnú lahôdku v podobe najnovšej kolekcie náramkov a náhrdelníkov s názvom Cobra Unique Collection. Šperky sú vyrobené z bieleho zlata a zdobené diamantmi a drahokamami. Špecifikom je technológia akou sú vyrobené, pretože svojho hada si môžete ovinúť buď okolo krku alebo ruky.

Motív vzoru hadej kože si môžete dopriať aj na kabelke, okuliaroch alebo šatách a to aj vo farebných variáciách získate tak nadčasový kúsok vo vašom šatníku. Moje slová by určite potvrdila aj Anna Wintour, ktorá sa na módnej prehliadke zjavila v dlhom kabáte z hadej kože.

 

Zdroj:  iluxurylife.cz, en.vogue.fr , news.centurionjewelry.com, en.robertocoin.com, metalfashionuk.blogspot.com, www.irisvanherpen.com, gawker.com