Užite si naozajstný rock´n´roll 21. storočia!!!

Mladý,  podľa médií, kontroverzný či provokatívny spevák, hudobný skladateľ a gitarista: Miro Šmajda, brázdi v týchto dňoch Česko a Slovensko.  Na veľkom jarnom turné. Predstavuje  nový album “mirosmajda.com” s novou kapelou, a toto turné má jediný cieľ : predstaviť svoju hudbu a dostať ju medzi, čo najviac ľudí.

Nedbajúc rád veľkých i nie príliš veľkých manažérov  šoubiznisu, ide si tvrdohlavo za svojim cieľom: rozdávať hudbu, ktorú miluje, a to bez ohľadu na fakt, či to prinesie alebo odnesie peniaze a  slávu. Niekedy je plná sála, inokedy nie, ale Miro ďalej hrá,  tvrdo trénuje spev i hru na gitare a verí tomu, že keď  vloží do muziky i prejavu všetku  svoju silu, energiu a um, ľudia  to spoznajú a užijú si koncerty naplno. A snáď  na chvíľu zabudnú  na to, že nie je stále len  dobre.

 

Album bol pokrstený  fanúškami na veľkom koncerte v pražskom klube Futurum (7.3.) a podľa atmosféry akcie možno  usudzovať, že dobrej hudby, nabitej energiou , nie je  nikdy dosť!

 

Album s názvom „ mirosmajda.com “ vyšiel  28. februára. Až na jednu pieseň (White-Black) je albumom  autorským. Miro Šmajda songy zložil, otextoval, nahral drvivú väčšinu nástrojov, album si produkoval, a dokonca i fotku na coveri si nafotil sám!

Celkom iste zaujme priaznivcov  moderného rocku, metalu (či rockového popu alebo popového rocku – vyberte si :)), svojim  hutným a veľmi progresívnym soundom – takým sú vybavené skôr nahrávky zo zámoria.  A tiež  nekonvenčnými aranžami, melodickými refrénmi  a samozrejme výraznými vokálmi. Takých je v našej krajine, a v tejto vekovej kategórii, naozaj  málo.

Nájdete tu  svižné rockové vypaľovačky, rovnako  i nádherné balady, s vyzretými  textami. Áno, Miro Šmajda už nie roztomilým „strapatým Košičanom zo Superstar,“ ale dospelým muzikantom a spevákom.

Napokon, presvedčiť sa môžete sami – najlepšie naživo.  Na koncertoch  vás rozpumpuje. V Bratislave už 3. mája 2013 v Klube Randal.   

 

Úplný prehľad koncertov  nájdete : http://www.facebook.com/mirosmajdaofficial/eventsa aktuality, týkajúce sa akcií okolo  Mira a jeho kapely, sú pravidelne zverejňované  na www.mirosmajda.com

 

Schválne, akými ďaľšími bláznivými účesmi Miro návštevníkov koncertov ešte prekvapí, a či sa budú médiá venovať viac jeho hlave ako hudbe…?

 

Zdroj foto:  Katarina Bric a Pavel Kříž