Už viete čo si oblečiete na stužkovú?

Stužková je jeden z vrcholov stredoškolského života. Aké šaty, topánky, vlasy, šperky- to všetko sú otázky číslo jedna, ktoré si kladú všetky slečny- štvrtáčky hádam už od septembra. Nečudo. Každá z nás v kútiku duše túži byť princeznou a toto je ideálna príležitosť ako sa ňou aspoň na okamih stať.

Prísne pravidlá?

Tak tie v prípade stužkovej vôbec neplatia. Vlastne len jedno. Aby ste sa v šatách, ktoré si vyberiete cítili úžasne.

V prípade, že si nie ste istá či zvládnete viacfarebnú kombináciu, potlač alebo komplikovaný vzor, určite siahnite po klasike a neutrálnych farbách. Čiernu hádam ani netreba pripomínať, ale určite netrafíte vedľa ani pri iných neutrálnych odtieňoch, akými sú napríklad sivá alebo púdrová či telová.

Dĺžka šiat, je len a len vás. Je to prvok s ktorým sa dá pekne vyhrať. Šaty môžu byť napríklad vpredu kratšie ako vzadu, alebo asymetricky strihnuté z jednej strany.

Doplnky

Vo všeobecnosti platí, že čím jednoduchšie šaty- tým viac šperkov. Môžete buď kombinovať nápadný náhrdelník alebo náramok, veľmi trendy je aj čelenka. Strieborné alebo zlaté prstienky alebo retiazky nechajte určite doma. Doplnky sú dôležitou súčasťou celkového putfitu a preto ich laďte priamo k šatám.

Iba šaty?

Pokiaľ ste menej konvenčný typ pokojne môžete namiesto klasiky vyskúšať niečo originálne. Momentálne sa späť do módy vrátili midi sukne  a tiež overaly.

Keby ste si nevedeli rady ako čo s čím nakombinovať na sociálnych sieťach nájdete tisíce fotiek.

Zdroj: zoot.sk, pinterest.com