Už o tri týždne vypukne najväčší rockový festival Topfest!

Už o tri týždne vypukne na piešťanskom letisku náš najväčší rockový festival Topfest! Na 11. ročník si usporiadatelia pripravili nášup dobrej hudby z dielne domácich aj zahraničných interpretov. Headlinerom Topfestu je americká kapela Thirty Seconds to Mars. Okrem toho sa fanúšikovia môžu tešiť na skupiny Helloween, Sabaton, The Exploited, Marky Ramone´s Blitzkrieg, The Toy Dollls, Kabát. Z domácich interpretov sa predstavia Team, Horkýže slíže, IMT Smile, Desmod, Zóna A, Zuzana Smatanová, Zoči voči a mnoho ďalších.

Všetci rockeri sa posledný júnový týždeň stretnú na letisku v Piešťanoch! 26. – 28. júna tu vypukne náš najväčší rockový open air festival Topfest. Hviezdou 11. ročníka je americká skupina Thirty Seconds to Mars. Slovenské vystúpenie v rámci Topfestu je súčasťou európskeho turné, ktoré skupina začala v júni. Organizátorom už dorazili požadavky kapely, ktoré sú plné zdravých potravín a nízkokalorických jedál.

„Členovia skupinyni vyslovene odkázali, že pred bežnými jedlami uprednostňujú miestne špeciality. Možno im naservírujeme aj národnú specialitu – bryndzové halušky, ale určite aj niečo navyše. Trojica podľa našich informácií obľubuje najmä ryby, japonskú kuchyňu a ľahšie, bezmäsité jedlá.“ Hovorí Dušan Drobný, šéf organizačného tímu Topfestu.

Hviezdni hostia na čele s tohtoročným držiteľom Oscara Jaredom Letom chcú vo svojej výbave najmä čerstvé ovocie, zeleninu, cereálne tyčinky či mandľové mlieko. Hudobníci nežiadajú ani kvapku alkoholu, čo pri rockových formáciách nebýva samozrejmosťou. Popri americkom headlinerovi sa návštevníci 11. ročníka nášho najväčšieho rockového open air festivalu môžu tešiť aj na skupiny Helloween, Sabaton, The Exploited, Marky Ramone´s Blitzkrieg, The Toy Dollls, Mandragea samozrejme českú rockovú pecku Kabát! Z domácich interpretov vystúpia Horkýže slíže, IMT Smile, Desmod, Zóna A, Zuzana Smatanová, Heľenine oči, Zoči voči a ďalší. Po piatich rokoch sa na Topfest vráti populárna skupina Team. V Piešťanoch odohrajú Pavol Habera a spol. svoj jediný slovenský festivalový koncert v tomto roku.

„Sme poctení, že to bude práve na Topfeste! Piesne, ktoré nezameniteľne interpretuje Paľo Habera, pozná skôr stredná generála. Preto sme pred piatimi rokmi boli prekvapení, ako ľudia na koncerte Teamu žili a väčšinu skladieb odspievali aj mladšie ročníky. Dodnes ide o jeden z najlepších koncertov, aké sme na našom festivale zažili! Aj preto sme skupinu oslovili opäť a sme veľmi radi, že pozvanie prijali. Tešíme sa znova na nezabudnuteľný koncert, ktorý si verím užijú obe strany.“ Neskrýva radosť Dušan Drobný.

Vstupenky Topfest sú v predpredaji v sieti Ticketportal. K dispozícii sú trojdňové permanentky a stále aj niekoľko kusov VIP vstupenek, ktoré zahŕňajú bohaté občerstvenie, parkovanie v areáli, samostatné toalety či prístup na tribúnu. Viac informácií nájdete na www.topfest.sk, alebo najrýchlejšie informácie pre vyše 25 000 fanúšikov na http://www.facebook.com/topfest.sk

TF_FB