Už ani vlas nazmar

Každá z nás by chcela mať zo svojich vlasov korunu krásy. No keď deň čo deň zbierame z hrebeňa chumáče „odpadlíkov“, tušíme, že niečo nie je v poriadku. Vlasy nie sú zdravé, treba im pomôcť. Ako na to?

Príliš veľa chumáčov

V prvom rade si treba uvedomiť, že vypadávanie vlasov je vec prirodzená. Starý vlas je nahradený novým, silnejším. Kedy sa nad vypadnutými vlasmi netreba pozastavovať a kedy biť na poplach? Vo všeobecnosti sa za normu považuje 50 – 100 vypadnutých vlasov za deň. Samozrejme, že nemusíte vlasy po jednom počítať. Toto množstvo tvorí približne jeden malý chumáč, ktorý môže zostať po rozčesaní na hrebeni alebo kefe. Ak však chumáče vlasov zostávajú po vás všade kam sa pohnete, bude to treba riešiť. Intenzita vypadávania vlasov sa mení aj s ročnými obdobiami. Jeseň a jar sú pre vlasy obdobím zvýšeného padania.  Vypadávaniu  nahráva aj dlhodobý stres, zlá životospráva, drastické diéty, prvé mesiace dojčenia, nedostatok zinku v tele a veľakrát hormonálna nerovnováha. Pokiaľ príčina nesúvisí s vážnejším ochorením, viete si pomôcť aj samé.

Prvá pomoc pre vypadávajúce vlasy.

Tipy ako na to:

  1. Doplňte vitamíny – pri vypadávaní vlasov treba zvýšiť prísun chýbajúcich vitamínov a minerálov, predovšetkým železa, selénu, zinku a skupiny vitamínov B. Spestrite podľa toho stravu, naordinujte si výživové doplnky.
  2. Sila prírody – ak máte možnosť, natrhajte si čerstvú žihľavu, pripravte si z nej odvar a vlasy oplachujte po každom umývaní. Medzi bylinkárkami je obľúbený aj koreň z lopúcha, má dodať vlasom silu a podporiť ich rast. Obe byliny si môžete zakúpiť už nasušené v špecializovaných obchodoch alebo v lekárňach.
  3. Vlasové vody  – výťažky zo žihľavy a koreňa lopúcha obsahujú aj bylinné vlasové vody Luna. Sú obohatené o množstvo minerálov a vitamínov pre regeneráciu a posilnenie vlasov. Pôsobia tak proti ich vypadávaniu a tvorbe lupín. Vlasové vody Luna sa aplikujú na mokré vlasy po umytí šampónom tiež s výťažkami bylín. Pokožku hlavy následne masírujte aspoň tri minúty.
  4. Návšteva lekára – ak aj napriek zvýšenej starostlivosti, máte vlasov stále menej a menej, určite navštívte lekára a zverte sa do jeho odborných rúk. S najväčšou pravdepodobnosťou bude nadmerné vypadávanie dôsledok iného vážnejšieho problému, ktorý treba odhaliť.

Produktové tipy pre revitalizáciu vlasov:

Bylinná vlasová voda Luna žihľavová, 120 ml

Výťažok zo žihľavy obohacuje túto vodu o množstvo kyselín, chlorofyl, vitamíny a minerálne látky, ktoré posilňujú vlasy a vlasovú pokožku. Jej používaním predchádzate nadmernému vypadávaniu vlasov a podporujete ich rast. Je vhodná pre všetky typy vlasov. Nanášajte na suchú alebo vlhkú pokožku jemnou

masážou.

Bylinná vlasová voda Luna lopúchová, 120 ml

Extrakt lopúchového koreňa je bohatý najmä na sliz, triesloviny a minerálne látky. Tie regenerujú vlasovú pokožku a zabraňujú tvorbe lupín, posilňujú vlasy a eliminujú ich vypadávanie. Vlasová voda sa nanáša na suchú alebo vlhkú pokožku. Masáž sa robí 3 minúty.

Vlasová voda Luna s olivovým olejom, 120 ml

Táto voda je určená pre starostlivosť o vysušené vlasy alebo vlasy zničené nadmerným farbením. Obsahuje olivový olej, vitamín E a provitamín A, ktoré sú významnými antioxidantmi. Ďalšími účinnými látkami sú D-panthenol a kreatín, ktoré vlasy posilňujú a zlepšujú ich výživu. Nanáša sa na suchú alebo vlhkú pokožku jemnou masážou.

Produkty zakúpite v obchodnej sieti Tesco, Teta, 101 Drogerie, Metro. Viac info nawww.alpa.sk