Ušetriť peniaze za vodu vám pomôžu tieto 3 zvyky a SodaStream

Patríme k šťastným štátom, kde stačí otočiť kohútik a tečie nám dobrá pitná vodička. Mali by sme si však uvedomiť, že to nie je samozrejmosť, ale vzácna výsada. Voda mizne z povrchu Zeme rýchlejšie, ako by sa nám páčilo a preto by sme ňou mali šetriť. Dá sa to veľmi jednoducho, začnite týmito troma nápadmi.

 

Vymeňte sprchu za vaňu
Uznávame, že relaxačný kúpeľ po náročnom dni padne vhod. No na plnú vaňu miniete 150 až 180 litrov vody, kým pri krátkom sprchovaní jej spotrebujete iba 30 až 50 litrov, s umývaním dlhých vlasov asi raz toľko. Samozrejme, kým sa mydlíte a šampónujete, vodu treba zatvoriť. A kúpeľ si doprajte tiež, no nie každý deň.

 

Namiesto balenej sýtenej vody si obstarajte SodaStream
Bublinková voda vám chutí viac než tá z vodovodu a preto si ju vláčite domov z obchodu? Je to zbytočné a len vám to vyťahuje peniaze z vrecka. Netreba ani hovoriť, že výroba plastových fliaš, ich plnenie, balenie, doprava a recyklácia sú spojené s vytváraním odpadu, znečisťovaním ovzdušia a míňaním vzácnych prírodných zdrojov, vodu nevynímajúc. Pritom je tu dlhodobo lacnejšie a ekologickejšie riešenie, o ktorom ste už určite počuli. SodaStream vám aj celej vašej rodine pripraví perlivú vodu presne podľa vášho gusta a vždy, keď na ňu máte chuť. Nemusíte kupovať vodu sýtenú a jemne sýtenú, stačí do fľaše napustiť vodu z vodovodu a stlačiť prístroj. Umelohmotná fľaša bez škodlivých prísad má životnosť až 3 roky, môžete si vybrať dizajn, aký sa vám páči a tiež praktickú malú My Only Bottle do kabelky so sebou.

Zdroj: Silvia K.
Foto: Shutterstock, SodaStream