Univerzálny kúsok, ktorý vynosíte celú jar? Rozhodne biele šaty!

Ulice sú na jar plné vzorov, farieb a rôznych textúr. Aj vám sa v tomto módnom mixe žiada trochu univerzálnosti? Tak stavte na pohodlný kúsok, ktorý vynosíte na desiatky spôsobov. Biele šaty v jednoduchom a nadčasovom dizajne ohúria aj vás!

 

Na každodenné nosenie

Tohtoročné módne kolekcie stavili okrem opulentných kúskov aj na minimalistické a rafinované modely. Dokazujú, že aj jarný šatník môže byť obohatený o kúsky, ktoré vynosíte roky. Jedným z nich sú biele šaty jednoduchého strihu, ktoré si právom vyslúžili nálepku „basic kúsok“ a sú vhodné na každodenné nosenie. Podľahnete im aj vy?

Elegancia a ľahkosť

Ťažké materiály sme po zime schovali na dno šatníka a na scénu prichádzajú ľahké látky, ako stvorené na teplejšie dni. Pri výbere bielych šiat sa preto zamerajte na materiál, ktorý bude vzdušný a nekrčivý. Pre dosiahnutie elegantného vzhľadu biele šaty kombinujte s podpätkami a doplnkami v kovovom prevedení. Počas jari ich však môžete oživiť aj o kvetinový kúsok v podobe saka, svetríka, či šatky, ktoré si viete ladne prehodiť cez plecia.

Kombinovanie hrou

Keďže sú biele šaty univerzálnym kúskom, dajú sa kombinovať prakticky s čímkoľvek. Okrem elegantných lookov viete s bielymi šatami vyčariť aj pohodlný outfit do mesta. Biela sa skvelo kombinuje s pastelovými, i nude odtieňmi. Pokojne si k bielym šatám oblečte aj rifľovú bundu a pre maximálne pohodlie na nohy zvoľte tenisky.

Vhodné i na leto

Ak sa rozhodnete pre biele šaty s krátkym, či balónovým rukávom, potom ich viete vynosiť aj počas letného obdobia. Vtedy sa dajú skombinovať so sandálmi, pridať môžete aj slamený klobúk a hor sa na dovolenku. V bielych šatách budete na promenáde pri mori istotne za hviezdu!

Každý deň iné

Biele šaty v basic verzii viete nosiť všelijak. Ak vás nudia ako samostatný kúsok, viete ich oživiť zaujímavým opaskom, či tenkou šatkou, ktorú si viete obmotať okolo pása. Pod biele šaty so špagetovými rukávmi však môžete pridať tričko s krátkym rukávom, či dokonca rolák. Tak vznikne nový, zaujímavý model. Vyskúšajte!

Text: Michaela Miňová, foto: pinterest.com, freepik.com