Únava a vyčerpanosť – Ako nad nimi vyhrať?

Únava v práci – nepriateľ číslo jeden, prichádzajúci po chutnom obede alebo po prebdetej noci. Pracuje sa s ňou ťažko a výsledok zvyčajne nestojí za veľa. Bojujeme s ňou silnou kávou, ktorá občas zaberie, ale nemusí robiť organizmu dobrotu.

Káva prípadne energetický nápoj síce krátkodobo pomôžu prekonať krízu z únavy a vyčerpanosti, ale organizmus zaťažujú. Nehovoriac o vedľajších účinkoch rôznych látok, ktoré obsahujú. Domorodé národy žijúce na úpätí Himalájí, či Karibiku poznajú, zdá sa lepší spôsob ako sa zbaviť únavy.

Karibský životabudič

Moringa Caribbean – v Európe je známa aj ako chrenový strom. Pôvodom pochádza z oblasti Himalájí v severozápadnej Indii. V ajurvédskom liečiteľstve sa používa už tisícročia. Vynikajúco sa jej darí v Karibiku, kde vďaka klimatickým podmienkam získava jednečné vlastnosti. Dôležité pre nás je to, že vďaka zloženiu pôsobí proti chronickej únave a vyčerpanosti. Príčinou únavy a vyčerapaného organizmu je jadro telesnej stavby – bunka. V prípade, že bunke chýbajú určité živiny, mozog nemôže fungovať optimálne a ľahko sa preťaží.

Ktoré živiny potrebujete

Ako to teda funguje? Jadrom „výroby“ energie v ľudskom organizme sú mitochondrie. Bez nich by neexistovala životná energia. Ak mitochondrie nedodávajú dostatok energie, hovoríme o mitochondriálnej disfunkcii. V priebehu spotreby ATP vznikajú voľné radikály, ktorých škodlivý vplyv môže viesť dokonca až k zrúteniu energetického metabolizmu. Voľné radikály vznikajú práve z dôvodu chronickej únavy a pretrvávajúceho stresu. Telo chráni pred týmito útokmi vitamín C, selén, vitamín E, beta-karotén, proteín zložený z aminokyselín, koenzým Q, aminokyseliny na báze mangánu a síry, polyfenoly, glutatión a zinok. Prostredníctvom týchto prvkov vieme vyhrať boj s únavou. Všetky uvedené látky obsahuje moringa.

Bonusy k tomu

Moringa sa je vôbec najbohatšou rastlinou na živiny aká je doteraz známa. V tradičnej ajurvédskej medicíne sa používala už pred viac ako 5000 rokmi. Množstvo cenných živín a životne dôležitých látok v optimálnom pomere sa nachádza predovšetkým v listoch, či v prášku z listov. Osobitne treba spomenúť vysoký obsah antioxidantov. Až 46. Sú nevyhnutné pre dobré fungovanie organizmu, pretože chránia pred voľnými radikálmi.V listoch sa našlo aj 18 z 20 známych esenciálnych aminokyselín. Ľudský organizmus ich nedokáže sám vyrobiť, sú však dôležitým faktorom pre prenos kyslíka v tele, schopnosť koncentrácie a mnohé dôležité funkcie mozgu.Z doteraz preskúmaných rastlín má najvyššiu koncentráciu chlorofylu a zázračnej látky Zeatín.Moringa obsahuje aj 26 protizápalových látok. Ďalej vitamíny: B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12 ako aj vitamíny A, C, D, E a K. Okrem toho obsahuje vysoký podiel cenných mastných kyselín Omega -3, -6, -9. Chronická únava to tak má spočítané. Treba ešte pripomenúť, že najlepším spôsobom boja proti nej je prevencia. http://www.moringacaribbean.sk

14461415981

Únava a vyčerpanosť – Ako nad nimi vyhrať?