Umelecké stolárstvo sa stáva hitom vo svete bytového dizajnu. Čo sa za týmto pojmom skrýva?

Zdroj obrázku: Dzhafarov Eduard / Shutterstock.com

Oceňujete vo svojom živote krásu a harmóniu? Stolári sú ľudia, ktorí dokážu z dreva vykúzliť nádherné nábytky, ktoré sú kvalitné a mnohé vás očaria až tak, že ich jednoducho musíte mať. Ak sa však povie umelecký stolár, môžete očakávať ešte niečo navyše.

 

Čo sa za týmto pojmom skrýva a prečo sú títo talentom obdarovaní remeselníci čoraz viac žiadaní?

Umelecké stolárstvo vnáša do výrobkov dušu a nový rozmer

Umelecké stolárstvo vnáša do stolárskych výrobkov dušu a nový rozmer v zmysle unikátnosti a originálu. Okrem toho, že stolárstva sa zameriavajú na výrobu kvalitných výrobkov, ich bonusom je pridaná umelecká hodnota produktov. Či už ide o novú knižnicu, vstavanú stenu či dekoračné výrobky všetko v sebe nesie ducha umenia tvoreného na mieru.

Všetko na mieru a podľa požiadaviek zákazníka

Bežné sériovo vyrábané nábytky dokážu často splniť primerané očakávania. Ak však máte predstavu niečoho originálneho, čo nebude mať nikto iný, je vhodné zvoliť dielne umeleckých stolárov. Okrem toho, že nábytok presne sadne do priestoru, budete milo prekvapení rôznymi aplikáciami, ktoré môže výrobok obsahovať. Navyše nezahltíte svoje okolie nezdravými materiálmi, ktoré vám robia radosť len chvíľu.

Aké výrobky môžete u umeleckých stolárov získať?

Dobré umelecké stolárstvo, vám dokáže splniť takmer všetky vaše priania, čo sa kvality a rozmanitosti výrobkov týka a niekedy aj niečo viac než ste čakali. Drevorezba alebo gravírovanie do dreva je jednou z veľmi obľúbených umeleckých aplikácií na drevených sedeniach či dokonca na manželských posteliach, alebo vlastne kdekoľvek si zaumienite. Okrem toho si môžete priniesť vlastný prototyp na výrobu dreveného 3D obrazu. Nápaditosti sa medze nekladú.

Drevené dizajnové doplnky, ktoré predbehnú vaše očakávania

Atypické drevené stolíky, vyrezávané rámy zrkadiel či drevorezba na pažbe vašej loveckej zbrane, to všetko sú doplnky, ktoré vám správne umelecké stolárstvo dokáže poskytnúť. Drevorezba sa bude dobre vynímať na obale vaše nočnej lampy či na lustri vo vašej chate, avšak netýka sa to iba chalupy či chaty. Ak máte radi kvalitné a krásne drevo, váš domov sa môže premeniť na dokonalé kráľovstvo plné unikátnych a moderných doplnkov či originálneho nábytku, ktorý vám bude každá návšteva závidieť.

Unikátnosť a originalita sú v dnešnej dobe veľmi žiadané, a preto nie je div, že umelecké stolárstva sa tešia čoraz väčšej obľube. Máte už aj vy doma svoj unikátny drevený kúsok?

Zdroj: Marián L.