V týchto 6 krajinách komáre neštípu

Vysoké Tatry

Vyberáte si tohtoročnú dovolenku či plánujete výlet na víkend a hľadáte miesto, kde si oddýchnete vo dvojici či s deťmi? Ani vy nechcete stráviť každý večer striekaním repelentu a zabíjaním komárov? Prečítajte si o destináciách bez komárov.

Komáre neznášajú chlad
Ako nás v škole učili, komáre nemajú radi chladné miesta. Preto na svete existujú len dve krajiny, kde ani na centimetri nenájdete komáre. Tie totiž obchádzajú chladné krajiny, a tak na Antarktíde a Islande tieto tvory nestretnete. Antarktída ponúka pre návštevníkov pohľad na ľadovcovú krajinu s polárnymi zvieratami. Do krajiny sa môžete dostať letecky z Chile alebo loďou, na ktorej budete aj ubytovaní.

Pokiaľ vás takýto dobrodružný výlet neláka, rezervujte si poznávací zájazd na Island. Island je nádherná krajina, ktorá dokáže turistu osloviť spojením ľadu a ohňa. Znamená to, že v jednom štáte, ktorý sa rozprestiera na celom ostrove, uvidíte ľadovce s vodopádmi a zároveň sopky s tundrami. Pri večernej prechádzke môžete obdivovať polárnu žiaru, navyše bez otravného hmyzu.

Antarktída

Antarktída- miesto bez jediného komára                        Zdroj:www.pixabay.com Autor:MemoryCatcher

Vyberte si exotickú dovolenku
Aby ste prežili dovolenku bez komárov, nemusíte sa štverať len po ľadovcoch, ale môžete navštíviť aj teplé destinácie. V ponuke krajín bez komárov si môžete vybrať Francúzsku Polynéziu či Seychely. Francúzska Polynézia ponúka ubytovanie v hoteloch a domčekoch na piatich súostroviach a 118 ostrovoch. Nachádza sa pri Havajských ostrovoch a zažiť na nich môžete potápanie pri koráloch, prechádzky po bielych plážach a plávanie v modro tyrkysových vodách oceánu. Najväčším lákadlom sú Tahiti, ktoré turisti veľmi radi vyhľadávajú.

Seychely patria medzi najkrajšie miesta na svete. Nachádzajú sa tu biele pieskové pláže s typickými žulovými balvanmi, korálové útesy a mnoho druhov zvierat, ktoré nežijú nikde inde na svete. Dobrou správou je, že tu nenarazíte na žiadnych komárov. Teploty lákajú turistov počas celého roka a vďaka tomu máte aj počas zimy možnosť navštíviť najfotografovanejšiu pláž na svete.

Bez komárov na Slovensku
Aj keď Slovensko patrí medzi krajiny, kde sa komáre vyskytujú, dajú sa navštíviť miesta bez nich. Najmenší výskyt komárov sa počíta na severnom Slovensku, ktoré pre turistov ponúka veľa možností. Vyhnite sa však riekam a vodným plochám. Zamerajte sa skôr na hornaté časti krajiny. Zo širokej ponuky destinácií v Tatrách je veľmi obľúbená Tatranská Lomnica a Popradské pleso, na dovolenky s deťmi je obľúbenou časťou Podbanské.

Popradské pleso vám ponúka ubytovanie a veľmi dobrú stravu hneď pri plese. Z tejto časti Tatier máte blízko ku Štrbskému plesu, mestu Poprad a aquaparkom. Taktiež máte na výber množstvo turistických trás všetkých náročností.

Bez názvuTatry-miesto bez komárov na Slovensku            Zdroj:www.pixabay.com       Autor: DzidekLasek

Výhodou dovolenky v Tatranskej Lomnici je blízkosť detských ihrísk, cukrárne a výletu lanovkou ku Skalnatému plesu. Okrem hornatej časti môžete navštíviť jaskyne neďaleko  Lomnice. Samozrejme, najväčšou výhodou bude práve voľný pohyb bez komárov.

Autor: red
Foto: ilustračné fotografie

komár