Tutovky, ktoré netreba vyhadzovať

Niekoľko krát do roka, doslova každú sezónu, vo svete módy vypukne nový a nový ošiaľ. Trendy, ktoré módne domy predstavili na svojich prehliadkach sa pomaly dostanú medzi širokú verejnosť. Keby sme sa mali riadiť ich diktátom, museli by sme takmer všetky zarobené peniaze vrážať do nového oblečenia. Len málokto si môže dovoliť niekoľko krát do roka meniť celý svoj šatník.

V konečnom dôsledku to ani nie je treba. Stačí len vedieť, ktoré kúsky sú nadčasové a kedykoľvek si ich na seba oblečiete určite nebudete out. Veľké písmena cez celú hruď alebo animované postavičky sa celkom určite vytratia z centra pozornosti. Niektoré vzory, však určite nie!

 

Bodky, pruhy

Čierno biele kruhy sú klasiky, ktorá nás len tak jednoducho neomrzí. Vždy je lepšie zvoliť zvislé a tenké pruhy ako vodorovné a široké, ktoré rozširujú. Bodky v rôznych veľkostiach sú jasným symbolom retro štýlu, ale aj detskej hravosti. Určite v nich budete vyzerať mladistvo. Čierno-biela kombinácia je v oboch prípadoch trefou do čierneho.

 

Káro a rozkvitnutá lúka

Káro je klasika, ktorá v akejkoľvek farebnej kombinácii bude pútať pozornosť. To isté platí aj o kvetinovom vzore. Ten môže byť vyskladaný buď z drobných kvietkov alebo môže byť vzor dominantnejší. Opatrnejšie by sme mali kombinovať látku s jednou veľkou kvetinou. V tomto smere sa dá veľmi ľahko stúpiť vedľa.

 

Divočina

Zvieracie vzory sú terno. V obmenách sú nositeľné stále takmer na každú príležitosť. Menej  je v tomto smere rozhodne viac. A to aj v zmysle doplnkov. Je lepšie s nimi šetriť. Zvierací vzor dokonale vynikne na väčšej ploche  (nohavice, tričko) v kombinácii s jednofarebným kúskom oblečenia.

 

Zdroj: favim.com, www.ourfavoritestyle.com, chicisimo.com, wheretoget.it, asiaibrahimu.blogspot.com, theserenasaga.com, stylesforless.com, www.perpetuallychic.com, glamradar.com, blog.glamchickuwait.com, makeupandbeauty.com, wheretoget.it, www.pinterest.com, www.fashion-agony.com, curatedbykena.com, emanuelam.blogspot.com, applegeen.wordpress.com, contributors.luckymag.com