Túto tému na prvom rande nikdy neotvárajte!

prvé rande

S prvým rande je spojená nervozita, napätie, zvedavosť, očakávania a obavy, aby sme nepovedali niečo, čo nás strápni a zmarí šance na ďalšie stretnutie. V tom prípade nikdy neotvárajte tému – naši expartneri.

Skúsení vzťahoví kouči radia, aby sme sa spomienkam na bývalých partnerov, či dokonca porovnávaniu nového objektu s exfrajermi určite vyhli. Ale, ak hľadáte niečo, čo uhasí aj tú najväčšiu vášeň, nech sa páči! Samozrejme, aj vzťahová minulosť vášho nového objektu je tabu, na prvom rande určite.

Ďalšia rada znie, vyhýbajte sa rozprávaniu vtipov a vtipných zážitkov zo svojich vysokoškolských čias či brigád. Výsledkom nervozity z prvého rande bývajú práve tieto trápne srandičky, ktoré neznechávajú práve najlepší dojem. Veľakrát ide o humor, ktorý vyplynul z danej situácie a rozumejú mu len ľudia, ktorí jej boli prítomní. Nezainteresovaní sa síce zo slušnosti usmejú, ale v skutočnosti, pri tomto vašom rozprávaní zažívajú chvíle bolestivej nudy.

Podľa amerických vedcov až osem z desiatich ľudí sa na prvom rande „zamilovalo“ do partnera, ktorý nenásilne odkryl aj svoje nedostatky a slabšie stránky. Keď sa nám niekto páči, snažíme sa urobiť čokoľvek, len aby sme sa zapáčili aj my jemu. Treba si však uvedomiť, že nie je nič príťažlivejšie ako prirodzenosť. Všetko ostatné, čím sa snažíme vytvoriť obraz ideálu o svojej nedokonalej osobe skôr či neskôr vyjde najavo.

Na prvom rande sa radšej viac pýtajte ako rozprávajte, viac počúvajte. Hovorte o svojich záľubách, z rozhovoru určite vyplynú spoločné témy, záujmy, od ktorých sa odrazíte a pri ktorých sa uvoľníte. Na prvom rande sa nesnažte ani tak o to, aby ste vytvorili dobrý dojem ako o to, aby ste boli sami sebou.

Autor: Eva
Foto: Ingimage

prvé rande