Túlavá kamera

Nebyť kamery na snímke, čoskoro by naše spomienky z cesty po juhovýchodnej Ázii zapadli prachom. „Nemú“ fotografiu aj po rokoch oživí videozáznam z perfektnej kamery Sony Handycam.

Keďže sme sa často presúvali, veľmi sme dbali na váhu svojej batožiny. Kamera v tomto prípade splnila našu prvú podmienku – bola ľahká a vďaka jednoduchému úchytu bolo s ňou  možné natáčať, dokonca i pri jazde na motocykli. Dovtedy mi slovné spojenie ako optická stabilizácia veľa nehovorili, človek sa čo-to naučí pri zdolávaní kilometrov po rozbitých kambodžských cestách, a tak vďaka funkcii Balance Optical Steady Shot vznikli plynulé a stabilné a aj vzrušujúce zábery z akéhokoľvek dopravného prostriedku, od cyclo-cyklorikše až po premnožený túk-túk (motorizovaná trojkolesová rikša).

Nebohý nemecký priemyselník a optik Carl Zeiss bol pán! Svoj hold mu zložím zakaždým, keď sledujem čistotu obrazu, ktorú má na svedomí širokouhlý objektív Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T* s 10x optickou transfokáciou. Citlivý snímač Exmor R® CMOS s výkonným procesorom BIONZ zachytí i detail. Túto skvelú vlastnosť sme ocenili pri dokumentovaní pagod, ktorých je v budhizmus vyznávajúcich krajinách neúrekom. Napriek tomu, že v týchto krajinách zapadá slnko o šiestej hodine podvečer, s touto kamerou vytvoríte video so živými farbami a odtieňmi, a to aj pri slabom osvetlení.

Pastvou pre uši je 5.1-kanálový záznam vo formáte Dolby® Digital, ktorý  zachytí zvuky zo všetkých smerov a dodá videu ostrú a čistú zvukovú stopu plnú detailov.
Najúžasnejšou vlastnosťou tejto mašinky je pre mňa osobne zabudovaný video projektor, takže si so sebou nesiete i svoje vlastné kino. A aj keď sme občas prespali v podpriemernom hosteli, steny izby sa rozjasnili vo vysokom rozlíšení Full HD vždy, keď sme mali chuť oživiť spomienky.
Zamilovala som si cestovanie a dôležitý podiel na mojom pocite zohráva práve technológia akou je vybavená kamera SONY Handycam, ktorá nám umožňuje vrátiť sa v čase znova a znova.