Cestovanie

Trnafský festival už 15.6.2018

Prvý ročník Trnafského festivalu odpália Desmod, Kryštof, Tomáš Klus, Marián Čekovský, Bystrík a ďalší už 15.6.2018 na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.  

V Bratislave sa konala Tlačová konferencia pri príležitosti prvého ročníka Trnafského festivalu,  ktorý sa uskutoční 15.6.2018 od 16.00 hodine na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. 

Ako prvá prehovorila na tlačovej konferencii organizátorka Trnafského festivalu Baja Maronová, ktorá vyjadrila potešenie nad účasťou účinkujúcich: -„Som rada, že prijali nielen ponuku na účinkovanie, ale aj dnes aspoň títo traja páni Kuly, Bystrík a Richard Krejčo  a obetovali svoj voľný čas, aby sa stretli s novinármi. Rozhodla som sa usporiadať tento festival preto, že si myslím, že trnavský štadión je momentálne jeden z najlepších a najpohodlnejších stánkov aj na kultúru.  Robili sme tam viaceré akcie, ľudia tam radi chodia a dokonca aj zvukári sú spokojní ako sa to dá výborne  nazvučiť.“

Program Trnafského festivalu:
Začína sa 15.6.2018  o 16.00 hodine polhodinovým vystúpením skupiny Exotik, ktorá pripravuje aktuálne nové klipy a cvičí na nové nástroje. Do Trnafského festivalu vydá von ešte dva videoklipy.
Po prestávke a zvukovej skúške  nasleduje  40 minútové vystúpenie Mariána Čekovského. Predstavovať tohto populárneho hudobníka je priam zbytočné, tak aspoň link na jeho najznámejší hit.
Marián Čekovský – Myslím, že môže byť:

Opätovná prestávka a zvuková skúška  – asi o 18.00 hodine 50-minútový koncert skupiny Desmod, kde určite zaznie aj pieseň Molekuly zvuku z aktuálneho albumu. Spevák Kuly, sa ako zástupca skupiny Desmod, zúčastnil tlačovej konferencie a vyjadril potešenie z účinkovania na Trnafskom festivale: „V Trnave sme ešte nikdy na žiadnom festivale nehrali, asi preto, že tam žiaden ešte nebol. Trnafský bude prvý ročník, vyzerá, že na ten štadión by mohlo prísť veľa ľudí, to nás oslovilo a to nás baví,“ – prezrádza Kuly, prečo prijala skupina Desmod účinkovanie a pokračuje: – „Okrem toho – Tomáš Klus, Kryštof, Bystrík, Marián Čekovský – všetko výborné mená, skvelá spoločnosť.  Ľudia si budú mať z čoho vybrať. Luxusná partia sa tam zíde, tak sa na to tešíme.“
Desmod – Nevrav mi aký som

Bystrík Banda sa zúčastní festivalu a vystúpi približne o 19.10 hodine. Spevák Bystrík sa na domáce prostredie veľmi teší. „Pozvanie sme dostali ako domáca kapela, čo nás mimoriadne teší, sme lokálpatrioti. Prekvapilo nás pozvanie, ale máme teraz nový úspešný singel Prajem si, tak verím, že si to spoločne užijeme.“

Bystrík: – Prajem si:  https://www.youtube.com/watch?v=b-l0gkYOAE8
Z dôvodu pracovných povinností v susednom Česku sa tlačovej konferencie nezúčastnil ďalší účinkujúci Tomáš Klus, ktorý  vystúpi približne o 20.10 hodine v 50-minútovom bloku. Rovnako vyjadril potešenie účinkovať na prvom Trnafskom festivale.

Tomáš Klus – Jsem: https://www.youtube.com/watch?v=j5jaSBzrEOo
Záver festivalu bude patriť známej českej skupine Kryštof, ktorej líder Richard Krejčo na  tlačovej konferencii netajil radosť z účinkovania v skvelej hudobnej spoločnosti:  – „My nie sme príliš festivalová kapela, moc ich nerobíme, znížili sme festivalovú politiku v Česku, nakoľko jazdíme svoj vlastný festival ostatné dva roky. Ak už niekam zavítame,  je to pre nás trochu sviatok, skalní fanúšikovia poznajú naše pesničky, spievajú s nami a teší nás to. Momentálne robíme akustické turné po divadlách, ktoré je takou talk šou, viac sa hovorí, ale samozrejme na festivale budeme veľa hrať a spievať.“

Kryštof – Zůstaň tu se mnou:  https://www.youtube.com/watch?v=Jl5C4lwYX_0
Organizátorka Baja Maronová ešte v závere tlačovej konferencie uistila, že návštevníci Trnafského festivalu sa môžu tešiť na množstvo bufetov a iných sprievodných atrakcií, ktoré budú festival sprevádzať.   Rovnako ako na to, že verí, že  prvý Trnafský festival začne novú tradíciu v slovenskom Ríme – v Trnave.

Spracovala Anna Olvecká
Foto:  Jana Plevová

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top