Triumf Velez-Zuzulovej, skvelý výkon Vlhovej, Gabalier predstavil novú pieseň!

Počas uplynulého víkendu sa v dňoch 28. a 29. decembra 2012 v rakúskom Semmeringu konal Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, na ktorom sa stretli svetové jednotky. Víťazkou druhého dňa športového stretnutia v Semmeringu sa stala slovenská reprezentantka Veronika Velez-Zuzulová, keď vďaka výbornému výkonu predbehla rakúsku zjazdárku Kathrin Zettelovú o 10 stotín sekundy. Tretia skončila favorizovaná Tima Mazeová zo Slovinska. Ďalšou postupujúcou Slovenkou bola talentovaná Petra Vlhová, ktorá obsadila skvelú 11. priečku.

Športové podujatie priamo na mieste navštívilo už v prvý deň približne 8000 fanúšikov zjazdového lyžovania a na druhý deň ich bolo vyše 15 000, čo je historicky najvyššia návštevnosť. „Televízny prenos Svetového pohára v Semmeringu sledovali milióny televíznych divákov. Je to úžasná reklama nie len pre šport, ale aj pre oblasť Dolného Rakúska a samotný Semmering,“ uviedol nadšený Dr. Erwin Pröll, predseda krajinskej vlády Dolného Rakúska.Dobrá organizácia, kyvadlová doprava a zaujímavý program zabezpečili divákom skvelé zážitky. Veľkým prekvapením bolAndreas Gabalier, ktorý medzi dvoma kolami odprezentoval oficiálnu pieseň Majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní „Go for Gold“, ktoré sa budú konaťv Schladmingu od 4. do 17 februára 2013.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní má počas svojho trvania množstvo zastávok, aby mohli športovci získať potrebné body v jednotlivých súťažiach. Jednou z nich je aj Semmering vo Viedenských Alpách. Tento rok sa preteky v Semmeringu konali desiatykrát. Od roku 1995 sa totiž na tomto mieste každý druhý rok organizuje ženské športové stretnutie v Svetovom pohári zjazdového lyžovania. Pôvodna myšlienka organizovať preteky na Semmeringu bola iba experimentom, ale postupne si vytvorili pevnú tradíciu a Semmering zatiaľ zostáva v kalendári pretekov do roku 2017. Športové podujatie sa koná v koncoročnom období a súťaží sa v obrovskom a nočnom slalome.

Napriek tomu, že tohtoročná zima v Semmeringu je predovšetkým symbolom Svetového pohára, ponúka skvelé podmienky, svoju zimnú krajinu, nádherné zjazdovky, oddych a športové vyžitie všetkým návštevníkom Dolného Rakúska. Viac ako 20 stredísk ponúka spolu 200 kilometrov lyžiarskych a snowboardových zjazdoviek spolu so stovkou vlekov. Radosť zo skvelej lyžovačky objavia vrcholoví športovcí, začiatočníci ale i rodiny s deťmi.