Trendy sivá: Viete ju nosiť?

Sivá  už dávno nie je farbou formálneho oblečenia kancelárskych pracovníkov. Hodí sa na všetky príležitosti – spoločenské, voľnočasové aj na každý deň do práce či do mesta. Je seriózna, pragmatická a zároveň vkusná.

 Od nadrozmerných rolákov po „skinny džínsy“, monochromatický štýl postavený na sivej farbe bude stále trendy.

 

Monochromatický look
S príchodom veľkej vlny minimalizmu do odvetvia módy sa sivá stala jednou z najobľúbenejších farieb a to v každom ročnom období. Keďže na farebnej škále leží medzi krajnými farbami – bielou a čiernou, je farbou kompromisu. Zahŕňa v sebe jemnosť a čistotu zo strany bielej v kontraste s hravosťou a eleganciou zo strany čiernej. Jednofarebné outfity sú v súčasnosti na vrchole svojej popularity. Sivý outfit od hlavy až po päty vyzerá čisto a veľmi štýlovo. Sivá má mnoho odtieňov, preto aj vaše kúsky odevov môžu byť veľmi rozmanité. Sako, nohavice, šaty či sivý kardigán by mali byť súčasťou šatníka každej modernej ženy.

 

Ako ju kombinovať?
Sivá farba sa vyznačuje najmä tým, že je neutrálna, čiže ju veľmi ľahko skombinujete s ďalšími farbami. Možnostiam kombinovania sa hranice nekladú. Ženám pristane nosenie sivej s bielou, čiernou, žltou, modrou, hnedou a ružovou farbou. Za najnovší trend sa považuje spájanie sivej a pieskovej farby. Tieto upokojujúce farby zdôrazňujú ženskosť, rovnako ako aj vznešenosť a štýlovosť.

Bojíte sa, že sa v sivej zmeníte na šedú myšku? Vezmite si pár výraznejších doplnkov a budete vyzerať neodolateľne.

Outfit môžete dopľniť kabelkou či opaskom výraznejšej farby a dopriať si môžete aj výraznejší mejkap.

Sivá v interiéri
A nesmieme zabudnúť aj na trendy v bytových dekoráciách, kde je šedá tiež top farbou vyjadrujúca pohodlie, luxus a eleganciu. Stúpajúca popularita sivej farby je spojená najmä s ďalším obrovským trendom –  so škandinávskym štýlom hygge. Je ťažké neobdivovať fotografie zo severských interiérov s tlmenou paletou sivej, bielej a jemných neutrálnych odtieňov. Sivá farba sa vďaka svojej neutralite dokáže prispôsobiť okoliu, takže je dobrým základom pre každý interiér. A to nielen pre severský štýl bývania. Ako neutrálna farba sa totiž hodí k výrazným aj jemným odtieňom, a v kombinácii so zemitými farbami a drevom vnesie do interiéru závan prírody.

 

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Björn Borg, Twinset, Cellbes