Trendy manikúra po vzore svetových celebrít

Trendy v manikúre sa neustále menia a inak tomu nie je ani tento rok. Do popredia sa dostávajú nové farby, ale aj vzory. Prevládať bude najmä minimalizmus, ale aj výraznejší chróm, či asymetria. Nové trendy do nechtového dizajnu prinesú aj závan gotiky. Inšpirujte sa svetovými celebritami, ktoré vedia, aké nechty sú teraz in!

 

Minimalistický nádych

Trendy hovoria jasnou rečou a tak sa minimalizmus tento rok uplatňuje nielen v móde, bývaní, ale aj nechtovom dizajne. Dôraz sa kladie najmä na čisté, upravené a zdravé nechty. Obľube sa momentálne teší manikúra v jemných nude odtieňoch, ako je staroružová, béžová, či karamelová. Nechty v minimalistickom štýle možno nosiť do práce, či na večer a vyzerajú stále upravene. Nestarnúcou klasikou je tiež francúzska manikúra, ktorú miluje napríklad aj herečka Zendaya.

Asymetrická špička

Kým pri francúzskej manikúre sú špičky nechtov precízne upravené podľa jedného vzoru, pri aktuálnom trende, asymetrickej špičke toto pravidlo určite neplatí! Túto sezónu totiž nechtoví dizajnéri nedajú dopustiť na rôzne asymetrické vzory. Tento raz našla asymetria uplatnenie na špičkách nechtov. Asymetrické špičky budú nechty zdobiť v rôznych veselých farbách, od fuchsiovej, jemnej fialovej, až po výraznú žltú.

Chrómové detaily

Súčasným hitom v manikúre sú aj chrómové nechty. Nosia sa v jemnejších pastelových farbách, ale aj tmavších odtieňoch, ktoré im dodajú rafinovaný futuristický vzhľad. Lesklá manikúra vo vzhľade kovu spôsobila rozruch aj vo vodách šoubiznisu a celebrity ju nosia v striebornom, medenom, aj bronzovom odtieni. Ak si netrúfate na celochrómovú manikúru, službu spraví aj chrómová francúzska manikúra, kedy biele špičky nahradia chrómové detaily. Ombré efekt v kovovom prevedení na nechtoch tiež vyzerá štýlovo.

Návrat gotiky

Milovníčky gotiky a tmavších farieb si tento rok prídu na svoje. Do popredia sa totiž opäť dostáva manikúra v temnejších motívoch. Z farieb pri gotickom štýle prevláda najmä čierna, červená a biela. Nechýbajú detaily v podobe krížov, kostier, kamienkov, či trblietok. Nechty sa budú nosiť dlhšie, špicaté ako ihličky, ale aj upravené do hranatého tvaru. Naposledy sme mohli gotické nechty vidieť u herečky Jennifer Coolidge na odovzdávaní cien Zlatý Glóbus. Tá zvolila klasickú čiernu manikúru v kombinácii s jednoduchým, no efektným trojuholníkovým vzorom.

Milk bath

Nechty ako práve vymáčané v mlieku. Prirodzene vyzerajúce nechty v mliečnom odtieni sa stali v posledných mesiacoch horúcou novinkou medzi svetovými celebritami. Opantali také zvučné mená, ako J.Lo, škandalózne Kardashianky, či manželku Justina Biebera, Hailye. Krémovo mliečnu manikúru nosia bez zbytočných ozdôb, ale aj ozvláštnenú o florálne motívy, trblietky, či kúsky zlata. Do nechtov si však nechávajú zaliať aj skutočné kvety, ktoré vyzerajú, akoby v plávali v mliečnom kúpeli.

Autor: Michaela Miňová,
Foto: unsplash.com, pinterest.com