Trendy fotenie neviest v rôznych (aj adrenalínových) pózach

Plánovanie svadby je záležitosť niekoľkých mesiacov. Každá nevesta chce totiž krásne vyzerať, mať krásne šaty, make-up, vlasy a v neposlednom rade mať aj pamiatku na celý život prostredníctvom skvelých fotiek. Preto si mnohé ženy v čase svadobných príprav prezerajú  dlhé hodiny katalógy, svadobné stránky na internete a hľadajú si fotografa, ktorý bude nápaditý a originálny.

O niekoľko rokov sa tak môžu s radosťou i pýchou kochať pohľadom na vlastné svadobné fotografie. Mnohé ženy sú schopné fotiť sa aj v rôznych adrenalínových pózach bez ohľadu na to, či si zničia svoje svadobné šaty. A výsledok zrejme stojí za to!

 

Každá nevesta chce byť najkrajšia

Nielen svadobný deň je dňom, kedy žena zažiari. Žiariť chce aj pri fotení, aby sa o krásne fotky s manželom mohla podeliť so svojimi blízkymi, či neskôr s vlastnými deťmi. Nie každá žena je fotogenická,  na sebe ľahko nájde  aj svoje nedostatky, ktoré by najradšej odstránila. A preto je pre tie, ktoré majú malé chybičky krásy podstatné, aby si našli perfektného fotografa, ktorý dokáže zachytiť úžasné momenty v rôznych pózach a polohách tak, aby sa nevesta mohla cítiť ako najkrajšia žena na svete. Nie každú nevestu fotenie baví, sú aj také, ktoré to chcú mať čo najskôr za sebou. Nie každá má totiž chuť dlhé hodiny tváriť sa tak, ako to povie fotograf: „Buďte vážna, usmejte sa…sadnite si na trávu, ľahnite si, oprite sa o múr….“ To však pre ženu, ktorá nikdy nebola fotomodelkou, nie je vôbec ľahké. No keď si pozeráme niektoré fotografie od špičkových svadobných fotografov, máme pocit, že z neviest sú pravé modelky a že priestor na fotenie musí byť fotomontáž.

 

Keď fotky vyrazia dych

Nič nie je úžasnejšie, keď sa žena páči sama sebe. Často máme zo seba pocit, že sme nefotogenické, a že fotky nedopadnú dobe. No ak samotnej neveste vlastné svadobné fotografie vyrazia dych, potom je to dôkaz toho, že je naozaj prekrásna aj vďaka úžasnému fotografovi, ktorý nevytvára len fotografie, ale samotné umelecké diela. Ak sa ľudia dívajúci sa na ne vyjadrujú slovnými spojeniami typu: „To sú úžasné fotky, prekrásne, fantastické, excelentné…,“ je to najlepšou reakciou na prácu fotografa, ktorý sa často musí popasovať so stresujúcimi mladomanželmi pred fotením  i počas neho, s vymyslením póz a s výberom prostredia tak, aby zo samotného fotenia vznikla dokonalá spolupráca. Ak chce žena či muž originalitu pri fotení, je na mieste, ak sa mladí nebránia foteniu aj v rôznych adrenalínových polohách a miestach. Dnešní fotografi nemajú problém vyhovieť novomanželom a sú radi, ak sami prídu s vlastnými nápadmi na fotenie. Niektoré nevesty chcú byť originálne natoľko, že si pokojne zapožičajú aj iné svadobné šaty, aby s nimi vošli do rozbúrenej rieky, alebo na lúku plných slnečníc či na vrcholy hôr a pózovali pred fotografom. Výsledky potom skutočne stoja za to. Netreba sa brániť smiať sa, či usmievať sa viac ako treba, výborný fotograf zachytí to najlepšie a najkrajšie.

Ak k tomu vo vzduchu ešte cítiť lásku, fotenie bude skvelé a fotografie dokonalé.

 

Foto: https://www.facebook.com/pages/Pavol-Delej-PHOTOGRAPHY/164590630273913?fref=ts