Trendy 2021: Do čoho sa vám oplatí investovať túto jar?

S príchodom jari nastáva najčastejšie chvíľa, kedy rozmýšľame nad obnovou šatníka a nad módnymi novinkami, ktoré ovládnu nastávajúci rok. Jarná sezóna 2021 so sebou prináša nielen závan sviežosti a hravosti ale aj pohodlia so športovými prvkami. Ak aj vy patríte medzi ženy, ktoré sledujú trendy v móde, čítajte pozorne nasledujúce riadky.

 

Hurá pastelový trend!
Jar a pastelové farby k sebe neodlúčiteľne patria. Tieto jemné odtiene farieb evokujú jemnú ženskosť a hravosť s jemným nádychom 50tych rokov. A najmódnejšou farbou tejto jari bude jednoznačne levanduľová. Veľmi ľahko kombinuje s inými odtieňmi a najmä na jar sa výborne hodí k bielej aj k farbám iných pasteliek ako mätová a baby blue. Kombináciou týchto farieb si vytvoríte krásny, jemný kontrast a váš outfit bude pôsobiť mladistvo a jarne. Ak ste v spájaní pastelových farieb úplným začiatočníkom, odporúčame kombináciu pastelovej farby s neutrálnymi tónmi, poprípade dvoch rôznych pastelových farieb, ktoré oživia jednoduchší outfit. Vzhľadom na to, že sú tieto odtiene intenzívnejšie, vyberte si oblečenie s čistými líniami a z ľahších materiálov. Vhodným pastelovým kúskom môžete dokonale rozbiť aj strohý outfitu a do stylingu vdýchnuť trošku farieb, dokonca aj keď patríte k zarytým milovníčkam čiernej.

 

Všade samé bodky
Bez bodiek si už módu nevieme predstaviť, podobne ako bez kára či pásikov. Bodky boli veľkým hitom v 40., 50. či 60. rokoch minulého storočia a so železnou pravidelnosťou sa do našich šatníkov vracajú takmer každú sezónu.
Túto jar nájdete bodky doslova na všetkom – od nohavíc, blúzok až po šaty.
Sú svieže, hravé a sú dokonalou voľbou na prichádzajúce slnečné dni. Malé, veľké, výrazné či nenápadné, tento rok ich nájdete všetky. Môžete ich kombinovať navzájom a obliecť si ich od hlavy po päty či zvoliť jeden výrazný kúsok a doplniť ho farbami.
Bodky patria medzi dominantné vzory aktuálnej sezóny, či už zvolíte, šaty, sukňu ležérnu mikinu, alebo šál vaša voľba bude bezpochyby tá správna.

 

Športový prvok
Je jasné, že športové kúsky sa v posledných mesiacoch stali  súčasťou našich životov viac než po iné roky. Počas tohoto obdobia sme si zvykli na pohodlnejšie kúsky, v ktorých ľahko obsedíme doma na home office, pri dobrom filme, alebo sú ideálnym kúskom na cvičenie a šport. A tak sa čoraz viac stáva trendom pohodlnosť v obliekaní. Preto je túto jar doslova nevyhnutnosťou investícia do kúskov z kvalitných materiálov, v ktorých zvládnete doslova všetko. Napríklad športové mikiny sú dnes súčasťou šatníka každej modernej ženy. Tie kvalitnejšie sú vyrobené z materiálov, ktoré výborne odvádzajú vlhkosť a preto sú ideálne nielen na tréning či rôzne športové aktivity ale aj na deň plný leňošenia pred telkou. Či už sa rozhodnete pre rozopínaciu alebo dávate prednosť klasickej, športová mikina je túto jar tá správna voľba!

Autor: Nina Murárová
Ilustračná  fotografia: pinterest.com
Galéria: La Femme, Cellbes, Björn Borg, Twinset