Trenčkot, kožená bunda či blejzer, ktorý sadne ako uliaty?

Bez ohľadu na aktuálnu situáciu, predsa len potrebujeme z času na čas vystrčiť päty z domu. A teda neviem ako vy, ale ja sa už aj na prechádzku so psom trochu „vyfintím“, nech nemám pocit, že som stále v teplákoch. Sezóna jarných kúskov akými sú kožená bunda, trenčkot či sako je už tu, a preto je dobré vedieť, ktorý sa  k akej postave najlepšie hodí.

 

Sako a blejzer
So sakom a blejzrom sa jednoducho nedá trafiť vedľa. Ide o jednoduché a klasické kúsky vyznievajúce skôr elegantne. S kyprejšími tvarmi budú lepšie ladiť kúsky základných farieb bez zbytočných ozdôb. Je vhodné vyberať si predĺžené a rovné strihy, ľahšie materiály.

Kvalitné sako by určite nemalo chýbať vo vašom šatníku. Je to maximálne univerzálny kúsok, ktorý viete zladiť s teniskami a rovnako aj lodičkami. Dokonca ak je niekomu milé zaujímavý kontrast dokáže vytvoriť aj s teplákmi.

Koženka a rifľovka
Evergreeny našich šatníkov. Vzhľadom k tomu, že ide väčšinou k strihy, ktoré sú kratšie a končia v oblasti pása treba si ich vyberať s citom. Nie každému takáto dĺžka lichotí. Najmä pri džínsovej bunde je aktuálne trendy dlhší strih preto je vhodné myslieť aj na túto alternatívu, ktorá dokáže lepšie zakryť prípadné nedostatky.

Trenčkot
Je dokonalým kúskom práve vďaka svojmu strihu. Dokáže rafinovane vyformovať postavu a dať jej želaný tvar presýpacích hodín. Keďže ide o univerzálny kúsok, ktorý sa hodí takmer k čomukoľvek je lepšie si ho kúpiť v neutrálnych farbách – čierna, krémová, ťavia, poprípade aj tmavo zelená je vhodnou voľbou.

Zdroj: AVE
Foto: pinterest