Trápi vás dvojitá brada

Dvojitú bradu majú ľudia s nadváhou a obezitou, ale aj štíhli ľudia, rovnako ženy aj muži všetkých vekových kategórií. Častejšie trápi ľudí po tridsiatke. Tento estetický problém súvisí s nekvalitou a ubúdaním kolagénových vlákien v podkoží a s ukladaním tuku v oblasti tváre a krku u ľudí s nadváhou a obezitou.

 

Ste štíhla, ste krásna a predsa! Už sa vám to neukáže len pri pohľade na zem, stačí aj pohľad priamo. Dvojitá brada sa ukáže nielen pri nadváhe, stačí aj strata elasticity kože v oblasti tváre a krku. Veľa v tvorbe dvojitej brady robí aj genetika a vek. Bojovať s ňou a predchádzať jej sa dá tvárovou gymnastikou, cvičením brady a krku, masážami, zmenou jedálneho lístka, pitným režimom a neinvazívnymi zákrokmi. V strave nezabúdajte na pravidelný pitný režim, obmedzte alkohol, bielu múku, sladkosti a mastné jedlá. Elastické vlákna starnutím ubúdajú a opotrebúvajú sa, následne dochádza k tomu, že pokožka na tvári začne ovísať. Koža sa stenčí, je menej kvalitná a menej elastická. Medzi neinvazívne osvedčené metódy patrí zákrok, ktorý spevní pokožku v oblasti brady, výrazne ju omladíme a vypneme vďaka novým takzvaným volumetrickým koncovkám. Zároveň tak redukuje tuk v oblasti sánky aj brady, pokožka omladne aj o päť a viac rokov. Treba sa však poradiť o všetkých zákrokoch s odborníkom, často to žena ani nepotrebuje, len sa chce zbaviť pocitu, že nosí dvojitú bradu.

 

Cviky proti dvojitej brade

  1. Každý deň niekoľko minút vyslovujte čo najvýraznejšie a nahlas za sebou písmeno O a X.
  2. Sánku jemne vysuňte dopredu a hore na 5 sekúnd – opakovať 10 až 15 ráz každé ráno a večer.
  3. Veľmi dobrá je aj masáž, ktorú si môžete robiť doma pravidelne. Otvorené dlane od hrudníka ťahajte smerom ku tvári jemne a pomaly. Použiť môžete aj aromatický olivový olej alebo krém. Hlavu pri tom majte vytiahnutú viac hore.
  4. Desaťkrát pritlačte jazyk na spodnú stranu úst. Desať sekúnd zvyšujte napätie svalu brady a pomaly povoľte.
  5. Zakloňte hlavu a pohybujte ňou z jednej strany na druhú pomalými pohybmi.
  6. Vyslovte široké „ä“, roztiahnite kútiky úst a čo najviac za sebou opakujte.
  7. Niekoľkokrát za sebou vysúvajte bradu dopredu a dolnú čeľusť povoľte. Keď budete mať pod bradou ruku, ucítite, ako pracujú svaly.

 

Čo o vás prezradí tvar brady?

Guľatá brada: Máte vyhranený zmysel pre rodinu. Ste mierumilovná, priateľská a máte vysokú pracovnú morálku.

Špicatá brada: Ste inteligentná, tiež nadmerne citlivá a podliehate výkyvom nálad. V zamestnaní vynikáte kvalitou práce aj schopnosťou rýchlo o sebe rozhodovať.

Široká brada: Ste úprimná, korektná a máte veľkú sebadôveru. Ste trochu tvrdohlavá a občas sa u vás prejaví sklon k agresivite. Máte mimoriadne vyvinutý zmysel pre spravodlivosť.

Hranatá brada: Ste energická a bojovná. Len ťažko sa zmierujete s porážkou.

Vystupujúca brada: Máte veľkú sebadôveru, ste rodená podnikateľka či manažérka. Máte vynikajúci cit pre jazyk, čo vám môže otvoriť cestu k špičkovým pozíciám v zahraničných firmách.

Pretiahnutá brada: Ste veľmi citovo založená, často však psychicky labilná. Ľahko získavate priateľov a ste organizačný talent.

Ustupujúca brada: Ste mierumilovná, veľmi obľúbená, svoj ​​život chcete prežiť pokojne. Máte sklony k pesimizmu a pasívnemu prístupu.

Hranatá brada s ryhou uprostred: Máte záľubu v dobrodružstvách a neustále hľadáte nové výzvy. Veselá povaha a  stálosť vám tvorí povesť dobrej priateľky.

Autor: -aka-