Trápi vás bolesť kĺbov? Vyskúšajte kolagén

Zdroj foto: fizkes / Shutterstock.com

O blahodarných účinkoch kolagénu nájdete na internete niekoľko desiatok článkov. Prečo potom existuje tak veľa ľudí, ktorí sa mu stránia? Dôvod je až príliš jednoduchý. V posledných rokoch nastal „kolagénový boom“, kedy sa o kolagéne príliš veľa hovorí a priveľmi sa propaguje, najmä na sociálnych sieťach. Mnoho ľudí tak nadobudlo pocit, že ide len o marketingový trik. Zistite, aký je skutočný prínos kolagénových produktov.

 

Kolagén a kolagénové produkty

Kolagén je bielkovina, ktorá sa bežne nachádza v ľudskom či zvieracom tele. Ide o prvok, ktorý v podstate zabezpečuje, že sa „nerozpadneme“ – má na starosti pevnosť kostí,kože ale aj vlasov a nechtov.  Kolagén je dôležitým prvkom v organizme a jedinou nevýhodou je, že vekom sa postupne jeho tvorba spomaľuje. To je dôvod, prečo starší ľudia majú častokrát ovisnutú pokožku, bolesti kĺbov alebo im viac vypadávajú vlasy a rýchlejšie sa lámu. Keď sa v tele prestáva prirodzene tvoriť dostatočné množstvo kolagénu, je vhodné začať s jeho suplementáciou. Kolagénové produkty dnes existujú v rôznych podobách, od tabliet až po prášky.

Zdroj foto: Ekaterina Markelova / Shutterstock.com

Priaznivé pôsobenie kolagénu

1.  Zlepšený pohyb

Trápi vás bolesť kĺbov? Vyskúšajte kĺbovú výživu. Takmer každá kĺbová výživa obsahuje aj niekoľko kolagénových zložiek. Kĺby či chrupavky sa vekom postupne opotrebujú, čo vedie k vzniku bolesti, v horšom prípade k ochoreniam kostí. Kolagén pôsobí priaznivo na tvorbu minerálu, ktorý je dôležitý najmä pre zdravie našich kostí – vápnika.

2.  Obnovená pružnosť kože

Pravidelné užívanie kolagénu zohráva úlohu pri obnove spojivových tkanív, ktoré sa v organizme nachádzajú. Jeho užívanie priaznivo pôsobí na pevnosť kože, či už na tele alebo priamo na tvári. Pleť bude vypnutejšia a na pohľad zdravšia. Mladšie ročníky môže potešiť, že bola dokázaná súvislosť medzi kolagénom a liečbou akné, poprípade jazvičiek, ktoré po akné na pleti zostali.

3.  Pomoc pri chudnutí či udržiavaní váhy

Snažíte sa schudnúť pár kíl? Ako sme vyššie spomenuli, kolagén pôsobí priaznivo na zdravie pohybového aparátu. Kolagén je proteín – bielkovina. Tie sú kľúčové pre správne fungovanie svalov a ich rast. V mnohých diétach zohrávajú dôležitú úlohu. Kolagén má pozitívny vplyv na elasticitu a pružnosť, preto sa vám bude lepšie cvičiť aj regenerovať.

4.   Pre krajšie nechty a vlasy žiariace zdravím

Vlasy sú korunou krásy. Mnohé ženy sa trápia, ak im s pribúdajúcim vekom začnú postupne vypadávať vlasy a lámať sa nechty. Je to spôsobené aj tým, že je znížená tvorba kolagénu v organizme. Pravidelné užívanie kolagénových doplnkov pôsobí priaznivo aj v tomto prípade. Kolagén užívajte pre krásne vlasy žiariace zdravím a pevné nechty, ktoré sa nelámu.

Pre nákup kolagénových produktov nezabudnite využívať rôzne zľavové kupóny, vďaka ktorým ušetríte alebo získate dopravu domov zadarmo.

Zdroj: Alžbeta B.