Toto je 5 dôvodov, prečo milujeme jar

Toto je 5 dôvodov, prečo milujeme jar

Tak sme sa dočkali. Sneh sa roztopil a hlavnú úlohu opäť obsadilo slniečko. Po dlhej studenej zime, kedy nás mráz štípal až za nechtami, prichádza jar. S jej nástupom sa všetci viac usmievame a máme viac energie. Viete však, prečo tomu tak je?

Vyššia teplota, „odľahčený“ tréning
Menej vrstiev oblečenia pomôže k lepšiemu výkonu. Nemusíte už myslieť na rukavice, čelenky ani na šály, ktoré často robia pohyb vonku menej komfortný. Nehovoriac o tom, že vďaka príjemnému teplému počasiu so sebou nemusíte ťahať hrubé bundy, ktoré vás zaťažujú. Namiesto toho, môžete vyraziť na hory alebo zabehať si bez toho, aby ste sa desať minúť obliekali a vracali späť po zabudnuté rukavice. A prečo sme po športe šťastnejší? Lebo endorfíny.

Hurá outdoorové aktivityHurá outdoorové aktivity
V jari trávime vonku oveľa viac času. Po celodennom sedení, ktoré pri výbere nesprávnej stoličky zaťaží vašu chrbticu, môžete s vedomím neriskovania nádchy vybehnúť na vzduch. Vo voľnom čase môžete konečne grilovať, tráviť hodiny na prechádzke so psom, ísť na piknik alebo opekať. V pracovnom čase môžete zvoliť stretnutia na terase. Ak to vaša práca nedovoľuje, vyberte si na dlhé sedenie aspoň stoličku s pohyblivým sedákom na pružine SpinaliS, ktorá vás núti chrbtové svaly aktivovať. Stolička síce čerstvý vzduch nenahradí, ale čas v kancelárii bude príjemnejší a dopomôže k zdravému chrbtu.

Farebná jarná móda
Odložte čierne kabáty, farbou tejto jari je koralová. Tak ako naše oči, aj mozog miluje farby. Stimulujú ho a majú na neho pozitívny vplyv. Preto nečakajte, a uchmatnite si kúsok jari aj do svojho šatníka. Ak sa vydáte na lov topánok, dajte šancu tým ortopedickým. Lodičky síce zbožňujeme, ale najviac, ak ležia v skrinke na topánky. Apropo, pamätáte si svoje posledné otlaky?

Dlhšie dni vás naštartujú
Znamená to jediné – na všetko máme viac času. Naše telo sa s príchodom tmy podvedome spomaľuje, utlmuje a tým pádom nám ubúda energia. Teraz však prichádza zmena, pár hodín slnka navyše a s ním viac splnených povinností či času s rodinou. Okrem toho sa všetko zelená, začínajú kvitnúť kvety a vo vzduchu cítiť život, ktorý sa po zime prebúdza. V tomto období však treba tiež doplniť vitamíny, ktoré si naše telo vzalo. Preto si skočte na tržnicu a nakúpte čo najpestrejšie lokálne potraviny. Ozaj, viete, čo je na jari najlepšie? Že po nej príde leto.

Vitamín D – elixír pre naše kostiHurá outdoorové aktivity
Až 90 % vitamínu D potrebného pre naše kosti čerpáme zo slnka. Počas zimných dní jeho prítomnosť v krvi klesá až o polovicu, čo môže mať za následok slabšie kosti a vyššie riziko zlomenín. So slnkom a návalom toho vitamínového zázraku sa zlepšuje tiež imunita, tzv. D-éčko pomáha proti stavom nachladnutia, chrípky a častým zápalom. Nezabúdajte, že hoci o vaše kosti sa postará slniečko, starostlivosť o vaše svaly by ste mali zvládnuť sami. Vonku, či v posilňovni cvičením a v práci na zdravotnej stoličke na pružine SpinaliS, ktorá vám so spevnením svalov, hlavne krčných a chrbtových, ľahko pomôže.

Zdroj: Kamila Z.