Topfest oslávi 10. narodeniny s kapelami Iron Maiden a Kabát!

Náš najväčší rockový festival Topfest oslavuje tento rok 10. výročie!V programe, ktorý po prvý raz v histórii festivalu potrvá až tri dni,si Topfestpre fanúšikov pripravil veľa hudobných prekvapení. Na letisku v Piešťanoch od 27. do 29. júna tento rok vystúpia legenda Iron Maiden, britská skupina Sweet, ale aj topfestovská česká stálica Kabát!

Tento rok sa na Topfeste bude oslavovať! Náš najväčší rockový festival si k 10. narodeninám dopraje po prvý raz v histórii trojdňový program a fanúšikovia sa tak majú na čo tešiť! Headlinerom trojdňového festivalu bude skupina Iron Maiden! Jedna z najväčších svetových legiend predstaví fanúšikom ich aktuálnu pódiovú Maiden England Show! Jedna z najdôležitejších a najvplyvnejších rockových skupín všetkých čias Iron Maiden predala takmer 90 miliónov albumov a odohrala vyše 2000 živých vystúpení v 58 krajinách sveta!

„Naposledy sme boli na Slovensku v roku 2003 v Banskej Bystrici počas Dance of Death Tour. Sme naozaj radi, že sa vrátime a uvidíme opäť všetkých našich fanúšikov! Vďaka modernej technológii, sme boli schopní zaktualizovať a zlepšiť pôvodnú produkciu z roku 1988 pre Maiden England. Prinesieme obrovskú novú svetelnú show, pódiovú scénu, rôzne stelesnenia Eddieho, veľa pyrotechniky a všetky druhy iných vzrušujúcich vecí pre fanúšikov!” Teší sa Bruce Dickinson z Iron Maiden.

Okrem Iron Maiden sa fanúšikovia môžu tešiť aj na britskú skupinu The Sweet, kanadskú formáciu Billy Talent, Emira Kusturicu & No Smoking Orchestra, austrálsku skupinu Mystery, španielsku formáciu Ska-P či českých hostí Čechomor a Tomáša Klusa. Na poslednú chvíľu potvrdila účast aj česká skupina Kabát, ktorá patrila k stabilným účastníkom Topfestu.

„Sme nadšení, že sa nám to podarilo. Kabát bude na Topfeste desiaty rok po sebe, čo svedčí o našich priateľských vzťahoch, ale aj sile fanúšikovského puta. Kabát berieme za ‚svojich‘, tvoria prakticky topfesťácku rodinu a býva to na ich koncertoch cítiť. Tešíme sa, že nebudú chýbať pri jubilejnom ročníku festivalu a že sa postavia na to isté pódium ako Iron Maiden.“ Neskrýva nadšenie Dušan Drobný z organizačného tímu Topfestu.

Na najväčšom rockovom open air festivale na Slovensku ani tento rok nebudú chýbať osvedčené slovenské kapely, z ktorých viaceré už tradične dotvárajú nezameniteľnú atmosféru podujatia. V programe figurujú Polemic, Gladiátor, Slobodná Európa, Smola a hrušky, Konflikt, Christmas a Doga! Už skôr potvrdené boli vystúpenia skupín Horkýže Slíže, IMT Smile, Tublatanka a Arzén.

„Sme radi, že už teraz máme na zozname praktickú celú slovenskú hudobnú špičku, ktorú majú fanúšikovia veľmi radi. Avizovali sme, že chceme, aby pri jubilejnom ročníku oslavovalo s nami čo najviac domácich kapiel, ktoré nám takpovediac pomohli festival vybudovať. Sme radi, že sa nám to darí.“ Povedal Dušan Drobný.

Permanentky na Topfest sú dostupné v sieti Ticketportal za zvýhodnenú predpredajovú cenu 45 eur, státie vpredu stojí 50 eur. K dispozícii sú aj vstupenky na jednotlivé dni v cene od 25 eur a tiež VIP vstupenky za 120 eur. Organizátori pre návštevníkov zvýšili komfort stanovania a parkovania, premávať bude aj kyvadlová doprava a samozrejmosťou je wi-fi zóna v areáli. Viac info na www.topfest.sk alebo na http://www.facebook.com/topfest.sk