Top momenty Paris Fashion Weeku, 24. február – 4. marec 2020

Milánsky týždeň módy sa prehupol do parížskeho, ktorý oficiálne končí dnes, 4. marca 2020 a ponúkol opäť pozoruhodné momenty.

 

BALENCIAGA – APOKALYPSA

Hotovú apokalypsu pripravila značka Balenciaga, keď do vodou naplneného prehliadkového priestoru vyslala svoje modelky. Vlhká ponurá atmosféra presýtená hmlou a oparom spolu s dramatickou hudbou navodzovala prítomným sediacim pocit, že Apokalypsa nastala.

Kolekcia pre sezónu Jeseň / Zima 2020-21 bola ponurá, temná ako celá show.

Iba pár modelov žiarilo v temnote ako svetlo. Ramená boli tak ostré a špicaté, ako bojový nástroj.

Predvádzali modeli všetkých vekových kategórií.

STELLA McCARTNEY – CO2 NEUTRAL

Dizajnérka Stella McCartney si tradične zachováva eco-priateľskú módu. Aj tentokrát kládla dôraz na to, že by sme mali byť všetci CO2 neutrálni. V závere módnej show strhli na seba pozornosť modelky odeté v kostýmoch životnej veľkosti zvierat, líšky, koňa, krokodíla, kravy, čo nebýva na Paris Fashion Weeku zvykom.

Digitálna pozvánka niesla logo: „Make love not leather.“

V tejto najnovšej kolekcii pre sezónu Jeseň / Zima 2020-21 sa objavila vegan koža a lemovanie hladkých splývavých šiat, vysoké goliere na kabátoch a tradičné nestarnúce káro. V závere prekvapili šaty s trblietavým zdobením.

 

TOM BROWNE – SAFARI

Dizajnér zmixoval na móle páry a nikto netušil, kto je kto. Urobil tak kvôli neustálemu gender vymedzovaniu. Páry predviedli zvieracie kabelky v čiernej koži a na móle sa blyslo celé safari s maskami zvierat.

Zdroj obrázkov: Vogue com, shutterstock
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com