Top kúsky nadčasového šatníka: Ktoré sú to?

Mať moderný, ale zároveň nadčasový šatník chce každá z nás.

Dôležité je, aby pozostával z modelov, ktoré sú nositeľné každé ročné obdobie a zároveň sú tak nadčasové, že v móde zostanú niekoľko rokov.  Rovnako potrebné je, aby strihy oblečenia pasovali na váš typ postavy. 

Predstavujeme nadčasové kúsky by rozhodne nemali chýbať vo vašom šatníku nielen túto, ale ani budúcu jeseň.

 

Basic tričko
Basic tričiek, ktoré ľahko skombinujete prakticky s hocičím, by malo byť vo vašom šatníku hneď niekoľko. Ideálne v bielej, čiernej a sivej farbe, s dlhým aj krátkym rukávom. Je to kúsok, ktorý nikdy nevychádza z módy a dajú sa ním robiť zázraky na počkanie. Zachráni v prípade, keď potrebujete vytvoriť jednoduchý outfit, ale aj keď vrstvíte alebo mixujete potlače. Takéto basic tričko dokonca ľahko doladíte do elegantného aj ležérneho štýlu.

Hodí sa nielen k nohavicovému a sukňovému kostýmu, ale aj ku klasickým džínsom. A v kombinácii s cyklistickými šortkami si dokonca  vytvoríte moderný streetwearový styling.  V súčasnosti sa nosí aj v modernej podobe, ozdobené sloganmi, detailmi či rôznymi logami. S dobrým sakom a čiernymi nohavicami , poprípade sukňou, bude aj biele tričko vyzerať elegantne a decentne. Naopak, ak k nim zladíte džínsy, tenisky a džínsovú bundu, budete pôsobiť ležérne a môžete s ním vyraziť na nákupy, alebo do mesta.

 

Sako
Sako zohráva v móde kľúčovú úlohu. Tento kúsok je nesmrteľný a nikdy nevyjde z módy. Hodí sa totiž rovnako k elegantným kúskom ale aj  športovým. Základom však je, aby vám dokonale sadlo.

Momentálne sa obľube tešia klasické strihy so zaujímavými károvanými vzormi a farbami. No do popredia sa dostávajú aj elegantnejšie oversize dvojradové modely, ktoré pôsobia elegantne a sofistikovane. Takéto sako patrí do šatníka každej ženy, no niekedy ho môžeme nahradiť aj menej formálnou pletenou verziou či  kardigánom. Nové módne trendy urobili zo saka aj vrchný odev, ktorý sa môže nosiť namiesto trička či blúzky. Tento trend pôsobí veľmi elegantne no ak by sa vám takýto outfit zdal príliš odhaľujúci, môžete si pod sako obliecť aj jemné telové tielko.

 

Tenisky
Niektoré ikonické a nadčasové tenisky  sú totiž aj po mnohých rokoch stále „fresh“ a nikdy sa im nepodarí zostarnúť. Ak máte nadovšetko rada svoje pohodlie, potom už teraz určite máte doma minimálne jedny tenisky. Najľahšie kombinovateľné sú biele. Dokážu oživiť každý outfit , zvládnete v nich aj náročný deň a môžete ich kľudne nosiť aj s malými čiernymi šatami či elegantnou sukňou. Ďalším trendom, ktorý už tiež môžeme nazvať nadčasovým, sú tzv. ugly sneakers alebo ,,škaredé tenisky“. Mohutná podrážka, nafúknuté tvary, odvážne detaily. Toto všetko skrýva dizajn týchto masívnych tenisiek.

Možno ste tomuto trendu spočiatku nevenovali toľko pozornosti, no pomaly sa každému chtiac či nechtiac dostáva pod kožu. Tieto tenisky navyše dokonale oživia jednoduchý aj farebný outfit.

 

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, Björn Borg