To najlepšie z New York Fashion Weeku – Michael Kors, Ralph Lauren, Ulla Johnson, Carolina Herrera, Jar/Leto 2024

Sezóna prehliadkových mól  Jar/Leto 2024 je tu a v septembri a v októbri 2023 sa v New Yorku, v Londýne, Miláne a v Paríži uskutočnia opäť stovky prehliadok. Počas celého týždňa New York Fashion Weeku dominovali na mólach dlhé saká a nadrozmerné kostýmy zmiešané s priesvitnými šatami od Coach , Khaite, Jason Wu po Eckhaus Latta. Dizajnéri využili udržateľné materiály – značka Taymour kožu vyrobenú z vyradených hroznových šupiek a kožu z kukuričnej šupky.

 

MICHAEL KORS

V tejto sezóne berieme všetkých na dovolenku,“ povedal dizajnér Michael Kors. Módna prehliadka sa uskutočnila na nábreží v Brooklyne a na jej čele stála modelka Irina Shayk.

Kolekcia inšpirovaná ďalekými cestami využila tlmenú paletu farieb s dôrazom na klasické čierne letné šaty.

Hosťami boli herečka Blake Lively (vľavo), Vanessa Hudgens, Halle Berry a modelka Elsa Hosk (vpravo).

 

RALPH LAUREN

Značka skombinovala luxus a ležérnosť, elegantný kovový vzhľad a čipkované večerné šaty s džínsovinou. Prehliadku otvorila modelka Anna Ewers, tvár najnovšej kabelky Ralpha Laurena, RL 888.

Uzavrela ju 53-ročná supermodelka Christy Turlington v lesklej zlatej róbe cez jedno rameno. Na jej šaty omylom stúpila modelka Natalia Vodianova kráčajúca za ňou, obe to však zvládli s úsmevom.

V hľadisku sedeli speváčka Jennifer Lopez, herečky Juliane Moore, Diane Keaton a Amanda Seyfried .

 

ULLA JOHNSON

Značka je známa originálnymi, bohémsky orientovanými potlačami. Kolekciu Jar/Leto 2024 obohatila o detaily ako čipkové, korálkové výšivky a decentné diamanty vyleptané do odevov.

Dizajnérka prvýkrát spolupracovala s maliarkou Shary Hughes z Brooklynu, ktorej krajinárske diela sú prezentované na rôznych modeloch v celej kolekcii.

Ulla Johnson  vytvorila širokú škálu lookov na deň aj noc – kombinézy s rozetami, živôtiky so stuhami, crop topy, viktoriánsky korzet a džínsové sukne.

 

CAROLINA HERRERA

Najnovšia kolekcia Wesa Gordona pre Carolinu Herreru, Jar/Leto 2024 bola bohatá na kvety a objemná.

Inšpirovaná bola „ležérnym pôvabom a ľahkosťou večnej americkej múzy Carolyn Bessette-Kennedyovej,“ uviedla značka.

Zaujali priehľadné čipkované šaty spárované s kardigánmi, pestrofarebné tylové šaty s blejzrami, flitrové a bodkované šaty a nohavičky s kvetinovou potlačou.

Obrázky: Carolina Herrera, Ulla Johnson, Michael Kors, Ralph Lauren, getty images
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com