To najlepšie z kolekcií módneho týždňa Paris Haute Couture Week – Jar/leto 2023, časť I.

S pánskym týždňom módy v Miláne a Paríži, po ktorom rýchlo nasledoval Paris Couture Week, hlavné mestá módy opäť zaplavilo množstvo štýlov.  Harmonogram tejto sezóny s trvaním od 23. januára do 26. januára 2023 prilákal celebrity zvedavé na  kolekcie najlepších módnych návrhárov pre Jar/Leto 2023. 

 

SCHIAPARELLI – zvieracie hlavy

Strhujúce módne divadlo pripravila značka Schiaparalli, keď sa Kylie Jenner objavila na prehliadke s ručne vyrobenou hlavou leva na čiernych šatách, Doja Cat v červenom modeli posiatom s  30 000 Swarovski kryštálmi a na móle róby s ručne vyrobenými hlavami zvierat, ktoré predviedli Naomi Campbell, Shalom Harlow a Irina Shayk.

Šaty pobúrili svet, napriek tomu, že boli vyrobené z peny a umelej kožušiny. Kolekcia Schiaparelli bola inšpirovaná Danteho peklom a prehnanými tvarmi.

Smoking a prúžkované kostýmy mali prehnané ramená, vysekané pásy a veľmi dlhé nohavice,  živôtiky siahali ďaleko za ich obvyklé miery, niektoré dokonca rástli ako vinič cez tváre modeliek.

 

VALENTINO

Dizajnér Pierpaolo Piccioli spojil dva svety – couture a nočný klub a využil zábavné nočné obliekanie s drobnými flitrovými šortkami, priesvitnými šatami a topmi, dizajnom inšpirovaným smokingom a množstvom peria.

Prehliadky sa zúčastnili celebrity Anne Hathaway, Sofia Carson a Kylie Minougue.

 

RAHUL MISHRA

Rahul Mishra sa zapísal do histórie ako prvý indický dizajnér, ktorý sa predstavil na Couture Weeku. Jeho božské výtvory inšpirované kozmom a legendárnym mestom Atlantída sú krásnou zrážkou modrej, zlatej a zelenej.

 

DIOR

Kolekcia Dior Marie Grazie Chiuri pre Jar/Leto 2023 bola inšpirovaná Josephine Baker černošskou narodenou v Amerike, francúzskou speváčkou a tanečnicou, ktorá prišla reprezentovať lesk a pôvab Paríža 20. rokov minulého storočia. Kolekcia obsahovala strapcové šaty, zamatové róby a saténové trikoty.

Prehliadku navštívila aj herečka Anya Taylor-Joy (vpravo).

 

GIORGIO ARMANI PRIVÉ

Giorgio Armani Privé v utorok dodal vznešenú kolekciu v tlmených, elegantných tónoch, ktoré sú typické pre značku. Kolekcia bola inšpirovaná harlekýnmi a ako obvykle obsahovala aj slušnú časť rób hodných červeného koberca. Kolekcia Giorgia Armani pre Jar/Leto 2023 je éterické skúmanie línií, svetla a farieb s dlhými plynulými siluetami.

Prehliadku poctili herci Juliette Binoche a Lucas Bravo.

Obrázky: AFP Photo, Vogue, Getty Images, WireImage
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová